Wspólne oglądanie Netflixa przepisem na udany związek?

Natalia Hluzow
10.10.2017 16:01
Wspólne oglądanie Netflixa przepisem na udany związek? Fot. kadr z wideo

Nie musi to być koniecznie Netflix. Może być też Showmax, Hulu, Amazon, HBO GO lub jakakolwiek telewizja. Ważne, by spędzać wspólnie czas… przed telewizorem. 

Tak przynajmniej twierdzą badacze relacji międzyludzkich z University of Aberdeen, University at Buffalo, State University of New York, York University i California Lutheran University, którzy w artykule naukowym „Let’s stay home and watch TV. The benefits of shared media use for close relationships” („Zostańmy w domu i pooglądajmy telewizję. Korzyści dla bliskich relacji płynące ze współdzielenia mediów”) przedstawili tezę, że taki rodzaj „aktywności” cementuje związek. 

netflix razem 1 Fot. foto: kadr z wideo

Posiadanie wspólnych znajomych nie zawsze jest możliwe. Tym bardziej w dzisiejszym świecie, w którym partnerzy mogą pochodzić z dwóch odległych krańców globu. Poza tym, by spotkać się w większym gronie, potrzebujemy zgrać terminy co najmniej kilku osób, co nie zawsze się udaje.

Dlatego, kiedy brak nam wspólnego kręgu znajomych, na pomoc przychodzą znajome twarze z filmów, seriali i programów telewizyjnych, których losy możemy wspólnie przeżywać. Jak dowodzą badacze:

Współdzielenie mediów, takich jak programy, seriale czy filmy, może zrekompensować ten deficyt i zachować bliskość.

To, co naukowcy odkrywają teraz w badaniach, już dawno zauważyli sami internauci. Przedstawiono to m.in. na kanale Youtube Elite Daily. Tytuł „Ta para zerwałaby ze sobą lata temu, gdyby nie Netflix” mówi sam za siebie.

Jeśli do konkluzji wspomnianych badań dołożymy opublikowane niedawno wyniki sondażu, które wskazują, że pary poznające się przez Internet są bardziej zadowolone ze swoich związków i rzadziej się rozstają, wyjdzie na to, że – by wejść w szczęśliwy związek, a potem go utrzymać – powinniśmy zdecydowanie spędzić całe życie przed ekranem telefonu, komputera i/lub telewizora. 

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.