Wszystkie filmy o Jamesie Bondzie pojawią się na HBO GO! Znamy datę premiery

17.11.2020 10:45
Wszystkie filmy o Jamesie Bondzie pojawią się na HBO GO! Znamy datę premiery Fot. Sony Pictures/courtesy Everett Collection/East News

Agent 007 zagości na HBO GO! Już w grudniu na platformie streamingowej zagoszczą wszystkie filmy opowiadające o przygodach Jamesa Bonda. Kiedy premiera i które produkcje zobaczymy?

Już od 1 grudnia na fanów szpiegowskiego kina akcji czeka spora uczta - do HBO GO dodane zostaną wszystkie filmy o Agencie 007, czyli Jamesie Bondzie. Od Seana Connery'ego, aż do Daniela Craiga - będzie, co oglądać w oczekiwaniu na nadchodzący film "No Time To Die".

Na HBO GO pojawią się wszystkie filmy o Jamesie Bondzie

Widzowie poznali Jamesa Bonda, bohatera cyklu powieści Iana Flemminga, w 1962 roku w filmie szpiegowskim "Doktor No". Agent 007 miał wówczas twarz legendarnego Seana Connery’ego. Szkocki aktor, który nadał Bondowi nieodparty urok i zagrał łącznie w pięciu filmach ("Pozdrowienia z Rosji", "Goldfinger", "Operacja Piorun", "Żyje się tylko dwa razy" i "Diamenty są wieczne") oraz produkcji "Nigdy nie mów nigdy", która nie jest oficjalnie uznawana za część serii o agencie 007.

Zobacz także: Dlaczego nowy James Bond wciąż nie został wybrany? Producentka serii odpowiada

W przerwie między jego przedostatnią i ostatnią rolą Bonda zastąpił go na ekranie aktor George Lazenby, który wystąpił w filmie "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości". Lazenby był najmłodszym Bondem (miał zaledwie 30 lat, kiedy kręcono zdjęcia) i powierzono mu tę rolę tylko raz. 

W 1973 roku w roli słynnego agenta 007 po raz pierwszy wystąpił brytyjski aktor Roger Moore, którego zobaczyć możemy w łącznie siedmiu filmach o Bondzie ("Żyj i pozwól żyć", "Człowiek ze złotym pistoletem", "Szpieg, który mnie kochał", "Moonraker", "Tylko dla twoich oczu", "Ośmiorniczka" oraz "Zabójczy widok").

Zobacz także: Odtwórcy roli Bonda oddali hołd Seanowi Connery'emu: "Wielki aktor i człowiek"

Pod koniec lat 80. rolę Bonda przejął dwukrotnie Timothy Dalton w filmach "W obliczu śmierci" i "Licencja na zabijanie". Oba te filmy pokazują bardziej wrażliwą stronę agenta 007 oraz w większym stopniu skupiają się na dynamicznych scenach akcji.

W 1995 roku w roli Jamesa Bonda zadebiutował Pierce Brosnan w filmie "GoldenEye". Brosnan zagrał w czterech filmach z serii ("Jutro nie umiera nigdy", "Świat to za mało" i "Śmierć nadejdzie jutro"), które były klasycznymi hollywoodzkimi hitami filmowymi z końca lat 90.

Zobacz także: Daniel Craig ma wulgarną radę dla nowego odtwórcy Jamesa Bonda [WIDEO]

Obecnie w rolę agenta 007 wciela się jeszcze Daniel Craig, który po raz pierwszy pojawił się na dużym ekranie jako Bond w 2006 roku w filmie "Casino Royale", uznawanym za jeden z najlepszych film z tej serii. Trzy kolejne filmy z cyklu z jego udziałem ("007 Quantum of Solace", "Skyfall" i "Spectre") wyraźnie odróżniają się od wcześniejszych części i stylistyki, do której przyzwyczajeni byli widzowie, pokazując Boda z jego wadami, ale też ludzkim obliczem.

Wszystkie opisywane filmy zadebiutują na HBO GO już 1 grudnia 2020 roku.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.