06.09.2016 14:02

Wszystkie kopniaki Jasona Stathama w 7 minut

Jeden z największych twardzieli kina akcji. Co prawda to nie Chuck Norris, ale i on potrafi wyprowadzić porządnego kopa - wszystkie je zebrano w jednym wideo. Poznajcie siłę Jasona Stathama.

Wszystkie kopniaki Jasona Stathama w 7 minut
foto: kadr z filmu

To nie jest jeden z tych aktorów, który przy każdej kolejnej roli stawia sobie nowe wyzwanie i stara się przejść metamorfozę czy to fizyczną, czy też tę związaną z prezentowanymi na ekranie emocjami. Każdy kolejny obraz z Jasonem Stathamem raczej nie przynosi zbyt wielu niespodzianek. Można być pewnym, że na ekranie pojawią się strzelaniny i sekwencje walki wręcz.

Właśnie do tego ostatniego aspektu odnosi się poniższe wideo, w którym zestawiono ze sobą każde kopnięcia, jakie wymierzył swoim oponentom blisko 50-letni aktor. A nie ma tego mało. U jego nóg padły setki złoczyńców, którzy stanęli mu na drodze w ponad 40 filmach z udziałem Stathama. 

Jednak to nie mięśnie, które Brytyjczyk wyrobił sobie próbując sił w zdobywaniu pływackiej kariery, zapewniły mu start w świecie kina. To już zawdzięcza swojej przeszłości i zarabianiu na życie handlowaniem lewym towarem. Guy Ritchie do „Porachunków” potrzebował kogoś autentycznego, dlatego na castingu poprosił aktora o opchnięcie mu biżuterii. Gdyby Statham chciał, to pewnie namówiłby reżysera do zakupu jeszcze kilku rzeczy. Tak czy owak, rolę dostał i tak zaczęła się rozpędzać jego filmowa kariera kulami, ciosami i kopniakami wyłożona.

Zobaczcie zresztą, jak Jason Statham kładzie na glebę kolejnych zbirów, którzy napatoczyli się pod jego obcas:

Naliczono 394 kopnięcia, a ta liczba będzie tylko rosnąć, zwłaszcza, że nie uwzględniono ostatniego obrazu z udziałem Stathama, czyli filmu „Mechanik: Konfrontacja”. Na horyzoncie są też „Szybcy i wściekli 8”, gdzie pomimo tego, że główną rolę grają szybkie samochody, to niekiedy trzeba się też posłużyć siłą mięśni.

Lubicie filmy z Jasonem Stathamem?

Robert Skowronski