26.06.2017 15:53

Wszystkie lokowania produktu w filmach Michaela Baya

Znaczną część dokonań Michaela Baya stanowi seria „Transformers”. W niej, ale nie tylko, ulokował na tyle dużo produktów, że ich producenci powinni całować reżysera po stopach.

Wszystkie lokowania produktu w filmach Michaela Baya
foto: kadr z wideo

Twórca w przeszłości tworzył reklamy dla takich marek, jak Nike, Reebok, Coca-Cola, Budweiser. Miał tez na koncie teledyski zrealizowano dla największych sław, by tylko wymienić takie ikony, jak Tina Turner, Meatloaf, Lionel Richie czy Aerosmith. W końcu udało mu się wejść w świat wielkiego kina, a jego pełnometrażowy debiut, Bad Boys” z 1995, stał się ogromnym hitem.

No tak, tyle że nawet po wejściu do Fabryki Snów Michael Bay nie przestał być tak naprawdę reżyserem reklamowym. Nawet w jego ostatnim dokonaniu, „Transformers: Ostatnim Rycerzu”, jedną z rzeczy, która rzuca się w oczy to lokowanie produktu - m.in. marki Mercedes. Tego przez ponad 20-letnia karierę Baya było zresztą znacznie więcej.

Kino Kalifornijczyka to nie tylko dzieła wypełnione po brzegi wybuchami, ale i tzw. product placementem. Jest to nic innego jak jedno z narzędzi marketingowych służące promocji produktów i usług. Jak już wspomnieliśmy Bay zaczynał od robienia reklam, ale robi to z sukcesami również i dziś. Czasami nawet ciężko odgadnąć gdzie kończy się reklama, a zaczyna film.

W poniższym wideo znajdziecie każdy przykład lokowania produktu w dokonaniach Michaela Baya. W każdym filmie odnaleźć można przynajmniej kilkanaście takich momentów. W sumie uzbierało się ich 555, a i tak nie wliczono do tego „Ostatniego Rycerza”.

To oczywiście nie koniec przygody Baya z reklamą. Studio Sony zakupiło prawa do ekranizacji książki „Hunting El Chapo: The Thrilling Inside Story of the American Lawman Who Captured the World’s Most-Wanted Drug Lord”, która zostanie wydana jesienią 2017. Za reżyserię być może odpowie Michael Bay, który wcześniej sam walczył o prawa do książki.

Lubisz filmy Michaela Baya?

Robert Skowronski
Tagi: Michael Bay