Wszystkie sceny ze Stanem Lee w filmach Marvela

Jakub Gańko
30.12.2016 10:10
Wszystkie sceny ze Stanem Lee w filmach Marvela Fot. kadr z wideo

Lubicie wypatrywać pomniejszych ról wieloletniego prezesa Marvela w filmach na podstawie jego komiksów? Mamy dla Was kompilację z wszystkimi takimi scenami.

Stana Lee nie trzeba przedstawiać raczej nikomu, kto choć trochę interesuje się współczesną popkulturą. Ten scenarzysta i rysownik nie tylko dał światu postaci Spider-Mana, Iron Mana i Hulka, lecz także przyczynił się do rozrostu wydawnictwa Marvel w globalne imperium, które dziś znamy wszyscy.

To on jest też odpowiedzialny za wkroczenie komiksowych superbohaterów na wielkie ekrany. Co prawda jego decyzje udzielania licencji na poszczególne postaci w latach 90. budzą wiele kontrowersji, a współczesne filmowe uniwersum Marvela musi przez nie borykać się z wieloma komplikacjami, jednak od czegoś trzeba było zacząć.

Stan Lee sam podchodził do ekranizacji dzieł swojego wydawnictwa z pewnym dystansem, co zaznaczył pojawiając się w tych filmach w epizodycznych rolach. Szybko uczynił takie zachowanie swoistą tradycją, która z powodzeniem jest kontynuowana w najnowszych produkcjach kinowego uniwersum.

Nowojorczyk pojawiał się już jednak na wielkim ekranie znacznie wcześniej - jeszcze w pierwszych obrazach poświęconych przygodom Spider-Mana, Hulka czy Daredevila. Nie są to żadne pamiętne role - ot, czasem gdzieś mignie w tłumie, przypadkiem ocali komuś życie albo akurat gdzieś podlewa trawnik - lecz stanowią sympatyczne smaczki dla uważnych fanów.

Już jednak nie musicie oglądać wszystkich produkcji sygnowanych logo Marvela, przewijając poszczególne sceny na stopklatce, by wypatrzeć gdzieś znajomą twarz starszego pana. Mamy dla Was bowiem kompilację wszystkich takich scen: od wspomnianych pierwszych części serii „X-Men” i „Spider-Man”, aż po „Deadpoola”„Kapitana Amerykę: Wojnę bohaterów”.

Przygotujcie się na dużą dawkę Stana Lee w filmach Marvela:

Tymczasem najbliższa premiera marvelowskiego uniwersum filmowego to „Strażnicy Galaktyki 2”, którzy trafią do polskich kin już 28 kwietnia 2017 roku. Trzy miesiące później będziemy mogli obejrzeć kolejną wersję przygód Spider-Mana. Zapewne i w tych filmach nie zabraknie Stana Lee.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.