Wybierz się na wirtualną wycieczkę do Hogwartu

Maciej Koprowicz
05.09.2017 13:16
Wybierz się na wirtualną wycieczkę do Hogwartu Fot. EAST NEWS

Spóźniliście się na ekspres z peronu 9 i ¾? Nic straconego. W każdej chwili możecie wybrać się w wirtualną podróż do szkoły Harry’ego Pottera.

Początek września oznacza, że uczniowie kończą wakacje i wracają w szkolne mury. Nie inaczej jest w przypadku adeptów Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Młodzi czarodzieje do niedawna mogli dostać się do Hogwartu wyłącznie magicznym ekspresem (ewentualnie zaczarowanym, latającym fordem Anglia), ale przecież mamy XXI wiek. Teraz na kampus uczelni znanej z książek i filmów o Harrym Potterze zajrzeć można, nie ruszając się sprzed komputerowego monitora.

Wirtualną podróż do Hogwartu umożliwia swoim użytkownikom Pottermore, oficjalny serwis poświęcony uniwersum stworzonemu przez Joanne K. Rowling. Niestety, na razie nie możemy zwiedzić zamku wewnątrz – cóż, mugolom wstęp wzbroniony – ale podziwianie terenów wokół szkoły to i tak fascynująca przygoda dla fanów małego czarodzieja. Mają oni możliwość obejrzeć hogwarckie mury, zajrzeć na boisko do quidditcha, odwiedzić chatkę Hagrida, a nawet wyruszyć do Zakazanego Lasu. W różnych miejscach kampusu znajdują się punkty, w których można dowiedzieć się ciekawych informacji  o szkole Harry’ego Pottera. Digital director Pottermore, Henri Stuart-Reckling wyjaśnia:

Widzieliśmy wiele interpretacji Hogwartu – od ilustracji z książek po osiem filmów Warner Bros. Dzięki naszej stronie fani po raz pierwszy mają możliwość eksplorować słynną szkołę magii o każdej porze, w każdym miejscu i we własnym tempie.

Przedsmak wycieczki poczuć można, oglądając oficjalne wideo:

Aby ruszyć do Hogwartu już dziś, należy zarejestrować się na Pottermore.

Trudno uwierzyć, ale mały czarodziej jest z nami już 20 lat. Pierwszy tom jego przygód, „Harry Potter i kamień filozoficzny” ukazał się w Wielkiej Brytanii 26 czerwca 1997 roku. Jubileusz serii świętuje się na rozmaite sposoby. 20 października 2017 ukażą się dwie nowe książki z potterowego uniwersum. Facebook w dniu premiery „Kamienia filozoficznego” umożliwił użytkownikom czarowanie różdżką na swoich profilach, a Google Earth pozwolił na wirtualną wycieczkę w lokalizacje znane z filmów o przygodach Harry’ego.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.