04.12.2018 14:47

Wybrano filmy, które mają szansę zdobyć Oscara 2019 za najlepsze efekty specjalne

Rozdanie Oscarów 2019 już niedługo. Z tego powodu Akademia Filmowa zamieściła 20 tytułów, które mają szansę na nominację do nagrody w kategorii najlepsze efekty specjalne.

Wybrano filmy, które mają szansę zdobyć Oscara 2019 za najlepsze efekty specjalne
foto: matieriały promocyjne

Miłośnicy kina nie mogą się doczekać momentu, w którym poznają tytuły filmów nominowanych do prestiżowej nagrody. Akademia Filmowa zdecydowała się zaprezentować listę 20 produkcji, mających szansę na zwyciężenie statuetki w kategorii najlepsze efekty specjalne. Wśród nich nie zabrakło oczywiście blockbusterów, w tym kilku filmów Marvel Studios. Które pozycje mają szansę dostać się na listę nominowanych tytułów?

Oscary 2019: najlepsze efekty specjalne - propozycja nominowanych filmów

Na liście znalazły się produkcje z ostatnich dziesięciu miesięcy, ale nie zabrakło również filmów, których premiera jeszcze się nie odbyła. Niektóre z produkcji, które znalazły się w zestawieniu trafią na duży ekran w grudniu 2018 roku, a niektóre dopiero w styczniu 2019 roku. Oto pełna lista filmów, które będą miały możliwość walczyć o Oscara w kategorii najlepsze efekty specjalne:

Oscary2019 - kiedy odbędzie się gala wręczania nagród?

Spośród wymienionych tytułów członkowie Akademii Filmowej wybiorą 10 pozycji. Nominacje, również w kategorii najlepsze efekty specjalne zostaną ogłoszone 22 stycznia 2019 roku. Zwycięzców poznamy miesiąc później. 91. ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się 24 lutego 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Aquaman Paddington Black Panther Ready player one Oscary Avengers: Infinity War Fantastic Beasts: Crimes of Grindewald Iniemamocni 2 Solo: A Star Wars Story Ant-Man and the Wasp Jurassic World: Upadłe Królestwo Krzysiu, gdzie jesteś? Wyspa psów Ciche miejsce Bumblebee Oscary 2019