Wyciekła ścieżka dźwiękowa „Trainspotting 2”?

Robert Skowronski
11.01.2017 12:44
Wyciekła ścieżka dźwiękowa „Trainspotting 2”? Fot. materiały prasowe

Być może dowiedzieliśmy się jaka muzyka będzie przygrywać Rentonowi, Sick Boyowi, Spudowi i Begbiemu w nowym dziele Danny'ego Boyle'a.

W pierwszej części „Trainspotting” słyszeliśmy m.in. kultowy kawałek Iggy'ego Popa „Lust for Life”. Na ścieżce dźwiękowej pojawili się również tacy wykonawcy, jak Pulp, Primal Scream, Lou Reed, Blur czy New Order. Czy kontynuacja również będzie wypełniona takimi znakomitościami rodem z Wielkiej Brytanii?

Do sieci wyciekła lista utworów, o której sądzi się, że stanowi soundtrack „Trainspotting 2” - dokładniej pojawiła się ona w serwisie Amazon. Wcześniej dzięki udostępnionemu zwiastunowi filmu było wiadomo, że w finalnym dziele usłyszymy numer „Silk” od Wolf Alice. Co jeszcze (prawdopodobnie) dotrze do naszych uszu?

Tracklista:

 1. Lust For Life – Iggy Pop (The Prodigy Remix)
 2. Shotgun Mouthwash – High Contrast
 3. Silk – Wolf Alice
 4. Get Up – Young Fathers
 5. Relax – Frankie Goes To Hollywood
 6. Eventually But (Spud’s letter to Gail) – Underworld, Ewen Bremner
 7. Only God Knows – Young Fathers
 8. Dad’s Best Friend – The Rubberbandits
 9. Dreaming – Blondie
 10. Radio Ga Ga – Queen
 11. It’s Like That – RUN-DMC, Jason Nevins
 12. (White Man) In Hammersmith Palais – The Clash
 13. Rain Or Shine – Young Fathers
 14. Whitest Boy On The Beach – Fat White Family
 15. Slow Slippy – Underworld

Oto jak miałaby wyglądać okładka:

Tak, powraca Iggy Pop i „Lust for Life” jednak w skrajnie odmiennej wersji, gdyż w remiksie od The Prodigy. Usłyszymy też trio Young Fathers, które w ostatnim czasie nagrywało wspólnie z Massive Attack. Jest jednak też miejsce na klasykę, jak The Clash, Queen czy Frankie Goes To Hollywood.

O autentyczności powyższej listy przekonamy się już w lutym 2017 roku, kiedy to obraz trafi na ekrany. „Trainspotting 2” będzie też jednym z konkursowych dzieł nadchodzącego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie (film jednak nie będzie mógł walczyć o Złotego Niedźwiedzia).

Obraz Danny'ego Boyle'a bazuje na książce „Porno” autorstwa Irvine'a Welsha. Jej akcja rozgrywa się dekadę po wydarzeniach z pierwszej części, ale z postanowiono, że Renton, Sick Boy, Spud i Begbie spotkają się po 20 latach. Nie będzie to zwykłe pojednanie przy piwie w barze, gdyż bohaterowie zagłębiają się w przemysł filmów dla dorosłych. Renton będzie właścicielem klubu nocnego w Amsterdamie, Begbie dopiero co wyszedł z więzienia, zaś Spud stara się zerwać z narkotykowym nałogiem.

Scenariusz został napisany przez Johna Hodge'a, który stworzył też tekst pierwszej części. Na ekranie zjawią się Ewan McGregor, Robert Carlyle, Jonny Lee Miller oraz Ewen Bremner.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.