27.07.2018 10:51

Wyciekły kolejne castingi do roli Yennefer w „Wiedźminie” Netfliksa

Tym razem w roli miłości Geralta wystąpiły Clark Backo oraz Katie Keight. Zobaczcie, jak poradziły sobie na castingu do roli Yennefer w serialu „Wiedźmin” na Netfliksie.

Wyciekły kolejne castingi do roli Yennefer w „Wiedźminie” Netfliksa
foto: kadr z wideo

Na początku lipca wyciekł film z przesłuchania do roli Yennefer, w którym w czarodziejkę wcielała się turecka aktorka Belçim Bilgin Erdogan. Kobieta odegrała dwie sceny - w jednej z nich dyskutowała z Geraltem na temat przyjęcia, na które para się szykowała. W drugiej rozmawiała natomiast z jakimś nieznanym władcą (mógł to być Foltest, Emhyr lub nawet Radowid). Erdogan wypadła w przesłuchaniu całkiem nieźle i chociaż nie ma urody książkowej Yennefer, wydaje się, że kobieta odnalazłaby się w roli miłości życia Geralta.

Teraz ten sam brazylijski fanpage poświęcony twórczości Andrzeja Sapkowskiego opublikował kolejne dwa przesłuchania do roli czarodziejki - tym razem w postać Yen wcielały się Clark Backo oraz Katie Keight. Pierwsza z nich świetnie oddaje zuchwały i momentami bezczelny charakter Yennefer. Backo również rozmawia z Geraltem na temat balu, mówiąc mężczyźnie, że może bezproblemowo uderzyć po pijaku któregoś z jej znajomych. Pod warunkiem, że zrobi to na zewnątrz:

Wiedźmin - kolejne przesłuchania do roli Yennefer

Druga z pań, Katie Keight, odgrywa dokładnie tą samą scenę rozmowy o balu. Jej sposób gry jest zupełnym przeciwieństwem tego, co zaprezentowała Clark Backo. Yennefer w wersji Keight jest bardziej wyniosła, oschła i zimniejsza niż wersja Backo. Zdecydowanie bardziej przypomina czarodziejkę znaną z początkowych przygód Geralta:

Trzeba przyznać, że wybór między tym, która aktorka bardziej nadaje się do tej roli jest bardzo trudny. Obydwie aktorki zagrały Yennefer w inny sposób - Clark Backo skupiła się na tej bardziej ironicznej i nieco cieplejszej stronie czarodziejki, natomiast Katie Keight dość dobrze odwzorowała oschłość i momentami wręcz chłód, który bił od Yen, zwłaszcza w relacjach z Geraltem. Należy jeszcze pamiętać o dobrym występie Belçim Bilgin Erdogan. Twórcy naprawdę mogą mieć zawrót głowy jeśli chodzi o obsadę serialu.

Wiedźmin na Netflix - kiedy premiera?

Za turecką aktorką przemawia do tego doświadczenie, ponieważ wystąpiła w kilkudziesięciu serialach i filmach w swoim rodzinnym kraju. Backo ma na koncie kilkanaście ról drugoplanowych, a Keight jest właściwie debiutantką. Oczywiście może się okazać, że żadna z pań nie dostanie roli Yennefer. Cytując klasyk: czas pokaże. Na razie wiemy, że ruszyły castingi do serialu, natomiast zdjęcia mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. „Wiedźmin” ma być kręcony na terenie Europy. Premiera odbędzie się prawdopodobnie pod koniec 2019 lub na początku 2020 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: News Wiedźmin Netflix