Wyciekły szczegóły fabularne "Venoma 2". Jaką rolę odegra Carnage?

28.01.2020 11:37
Wyciekły szczegóły fabularne "Venoma 2". Jaką rolę odegra Carnage? Fot. kadr z filmu Venom

Już za kilka miesięcy do kin trafi druga część filmu "Venom". W sieci pojawiły się przecieki dotyczące fabuły sequela. Z jakim zagrożeniem Eddie Brock będzie musiał się spotkać tym razem?

Obecnie trwają zdjęcia do drugiej części filmu o kosmicznym Symbiocie, który związał się z Eddiem Brockiem. W sequelu stanie oko w oko z nowymi przeciwnikami. W sieci pojawiły się przecieki dotyczące fabuły filmu. O czym będzie "Venom 2"?

"Venom 2" - przecieki fabuły filmu

Jak podaje serwis HN Entertainment, w drugiej części nie zabraknie Carnage'a, w którego wcieli się Woody Harrelson. Aktor wystąpił gościnnie w scenie po napisach w pierwszej części "Venoma". Nie będzie jednak jedynym nowym przeciwnikiem tytułowego antybohatera. Towarzyszyć mu będzie Shriek, którą zagra Naomie Harris. W filmie prawdopodobnie zobaczymy, jak Cletus Kasady ucieknie z zakładu Ravencroft wraz z inną osadzoną. Wygląda na to, że podczas ucieczki nie będzie posiadał własnego Symbiota znanego jako Carnage.

Przeczytaj także

Według plotek w filmie poznamy przeszłość głównego antagonisty. Dowiemy się między innymi, że mały Kasady spalił sierociniec, w którym się wychowywał. Do ujęcia sprawcy pożaru, w którym zginęło dwanaście osób, przyczyniło się dziennikarskie śledztwo Eddiego Brocka (Tom Hardy). Kasady ucieknie z ośrodka, w którym go zamknięto, by zemścić się na protagoniście. Niewykluczone, że Carnage narodzi się dopiero po pierwszym spotkaniu z Venomem.

Przeczytaj także

Chociaż Andy Serkis, który reżyseruje film, nawiązuje do komiksów Marvela, geneza Carnage'a była trochę inna. Czerwony Symbiot zadebiutował w "Amazing Spider-Man" #360 z 1992 roku. Pokonany przez Spider-Mana Brock został oddzielony od Venoma i trafił do więzienia. Traf chciał, że dzielił celę z seryjnym mordercą Cletusem Kasadym. Obrzydzony psychopatycznymi poglądami współwięźnia, Brock kilkukrotnie pobił Kasady'ego. W końcu skazaniec miał dość i postanowił zamordować Eddiego. W ostatniej chwili przez okno więzienia na ratunek przybył Venom, który ocalił życie swojego nosiciela. 

361 Fot. foto: Amazing Spider-Man #361

Brock nie wiedział jednak, że Venom podczas akcji ratunkowej był brzemienny i wydał potomstwo w więziennej celi. Nowy Symbiot znalazł swojego hosta w osobie Kasady'ego. Kosmiczna istota nie tylko wyposażyła psychopatę w nowe mordercze moce, ale również wpłynęła na jego szalony umysł, tworząc Carnage'a, którego wspólnymi siłami pokonali Venom i Spider-Man.

Przeczytaj także

"Venom 2" będzie jedynie inspirował się komiksami, ale nie wykluczone, że w filmie zobaczymy gościnny występ Toma Hollanda w roli Spider-Mana. Zwiastun filmu "Morbius" - innej produkcji Sony Pictures, dziejącej się w tym samym uniwersum, zapowiedział powrót granego przez Michaela Keatona Vulture'a - wroga z filmu "Spider-Man: Homecoming". Całkiem możliwe więc, że w sequelu "Venoma" pojawią się kolejne nawiązania do MCU.

Przeczytaj także

"Venom 2" - kiedy premiera?

Film w reżyserii Andy'ego Serkisa trafi do kin już 1 października 2020 roku. W rolach głównych oprócz Hardy'ego, Harrelsona i Harris, wystąpią również Michelle Williams, Stephen Graham oraz Reid Scott.

Przeczytaj także

Zobacz też: Spider-Man w MCU: jaka przyszłość czeka filmowego herosa po 3. części filmu?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.