11.01.2018 18:15

Wygląd Thora z „Mrocznego świata” miał być inspirowany „Grą o tron”

Artysta koncepcyjny studia Marvel ujawnił, że inspiracją podczas tworzenia wizerunku Thora w 2. odsłonie jego przygód, był ród Starków.

Wygląd Thora z „Mrocznego świata” miał być inspirowany „Grą o tron”
foto: kadry z wideo

I nie chodzi tu o rodzinę Iron-Mana, lecz o znanych i uwielbianych bohaterów „Gry o tron”, którzy od pokoleń pilnie strzegą Północy, choć los zdecydowanie ich nie oszczędza. Skąd pomysł, by wzorować na nich wizerunek Thora?

Wszystko wskazuje na to, że pomysł ten zrodził się w głowie reżysera filmu „Thor: Mroczny świat”, Alana Taylora, który był wcześniej reżyserem kilku odcinków „Gry o tron”. Serial musiał odcisnąć wielkie piętno na jego stylu tworzenia, ponieważ na pierwszych grafikach koncepcyjnych można dostrzec bardzo silne wpływu hitu HBO na Thora.

Dowód na inspirację „Grą o tron” w początkowej fazie powstawania 2. części Thora, zaprezentował niedawno Andy Park, artysta koncepcyjny ze studia Marvela, który projektował m.in. postaci filmu „Thor: Mroczny świat”. Na zamieszczonym przez niego rysunku nie da się nie zauważyć związku boga piorunów z rodem panującym na Północy Westeros.

"

Wydaje mi się, że nie wstawiałem tu tego wcześniej, więc przed Wami koncepcja Thora, którą stworzyłem do filmu „Thor: Mroczny świat”. Poszedłem w stylizację na Starka… z Winterfell, nie Tony’ego. "

Thorowi z „Mrocznego świata” nie udało się zrobić takiej kariery, jak Jonowi Snow, jednak już kolejna część jego przygód – „Thor: Ragnarok” – zyskała ogromne uznanie widzów i krytyków. Boga piorunów ze sztuczną opaską na oku niebawem spotkamy po raz kolejny w filmie „Avengers: Infinity War”. Premiera już 25 kwietnia 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: Thor Marvel Gra o tron