Wygląd Thora z „Mrocznego świata” miał być inspirowany „Grą o tron”

Natalia Hluzow
11.01.2018 18:15
Wygląd Thora z „Mrocznego świata” miał być inspirowany „Grą o tron” Fot. kadry z wideo

Artysta koncepcyjny studia Marvel ujawnił, że inspiracją podczas tworzenia wizerunku Thora w 2. odsłonie jego przygód, był ród Starków.

I nie chodzi tu o rodzinę Iron-Mana, lecz o znanych i uwielbianych bohaterów „Gry o tron”, którzy od pokoleń pilnie strzegą Północy, choć los zdecydowanie ich nie oszczędza. Skąd pomysł, by wzorować na nich wizerunek Thora?

Wszystko wskazuje na to, że pomysł ten zrodził się w głowie reżysera filmu „Thor: Mroczny świat”, Alana Taylora, który był wcześniej reżyserem kilku odcinków „Gry o tron”. Serial musiał odcisnąć wielkie piętno na jego stylu tworzenia, ponieważ na pierwszych grafikach koncepcyjnych można dostrzec bardzo silne wpływu hitu HBO na Thora.

Dowód na inspirację „Grą o tron” w początkowej fazie powstawania 2. części Thora, zaprezentował niedawno Andy Park, artysta koncepcyjny ze studia Marvela, który projektował m.in. postaci filmu „Thor: Mroczny świat”. Na zamieszczonym przez niego rysunku nie da się nie zauważyć związku boga piorunów z rodem panującym na Północy Westeros.

Wydaje mi się, że nie wstawiałem tu tego wcześniej, więc przed Wami koncepcja Thora, którą stworzyłem do filmu „Thor: Mroczny świat”. Poszedłem w stylizację na Starka… z Winterfell, nie Tony’ego.

Thorowi z „Mrocznego świata” nie udało się zrobić takiej kariery, jak Jonowi Snow, jednak już kolejna część jego przygód – „Thor: Ragnarok” – zyskała ogromne uznanie widzów i krytyków. Boga piorunów ze sztuczną opaską na oku niebawem spotkamy po raz kolejny w filmie „Avengers: Infinity War”. Premiera już 25 kwietnia 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.