Wygląd filmowego Spawna ma różnić się od komiksowego pierwowzoru. Jak będzie prezentował się antybohater?

Sergiusz Kurczuk
30.08.2018 11:57
Wygląd filmowego Spawna ma różnić się od komiksowego pierwowzoru. Jak będzie prezentował się antybohater? Fot. kadr z filmu Spawn

Praca nad filmem „Spawn” wre. Todd McFarlane zapowiedział, że tytułowa postać będzie wyglądała trochę inaczej niż w komiksach. 

Spawn to jedna z tych komiksowych postaci, która już dawno powinna dostać porządną adaptację. Poza dość przyzwoitym serialem animowanym z końca lat 90. fani antybohatera mieli okazje zobaczyć film w reżyserii Marka A.Z. Dippé, który nie cieszył się zbyt dużym powodzeniem wśród fanów komiksowego oryginału.

Od premiery „Spawna” minęło ponad 20 lat i obecnie trwają prace nad kolejną próbą przeniesienia tej postaci na duży ekran. Miłośnicy mrocznej historii pokładają w tym przedsięwzięciu duże nadzieje, tym bardziej że za film odpowie Todd McFarlane - twórca komiksów o Spawnie. Do ekipy McFarlane'a dołączył niedawno jeden z twórców serialu „The Walking Dead”Greg Nicotero - twórca efektów specjalnych i reżyser kilku odcinków historii o żywych trupów, odpowie za sferę wizualną „Spawna”. 

„Spawn” - jak będzie wyglądał bohater grany przez Jaimego Foxxa?

Spawna trudno pomylić z inną postacią z komiksów. Jest dobrze zbudowanym mężczyzna, którego ciało pokrywa czarny kostium z białymi elementami. Oprócz mrocznych dodatków (łańcuchy, czaszki, kolczaste pieszczochy) strój dopełnia czerwona peleryna z wysokim kołnierzem. Nicotero sprawi, że komiksowa postać zostanie przeniesiona na duży ekran. Jednak filmowy projekt kostiumu stworzy McFarlane. Scenarzysta w rozmowie z portalem ComicBook.com skomentował nowy nabytek w ekipie. Wypowiedział się też na temat wyglądu filmowego Spawna. Czym uniform kinowej postaci będzie różnić się od tego, co widzieliśmy w komiksach?

Czy Spawn nosi mroczną maskę, ciemny kostium i pelerynę w komiksach? Tak, tak, tak. Czy to wszystko pojawi się w filmie? Tak, tak, tak. Więc nie będzie czegoś w stylu - damy mu skrzydła zamiast peleryny. Nie zabierzemy mu maski. Nic takiego się nie wydarzy. Po prostu nie będą wyglądały dokładnie tak, jak przywykli do tego hardcorowi fani. Mam jednak nadzieję, że ludzie, którzy pójdą na film i są zaznajomieni ze Spawnem, powiedzą: „Tak, w samo sedno!”. A ludzie, którzy nic o nim nie wiedzą, stwierdzą: „Wow! To jest naprawdę fajne!”. Muszę zaprojektować kostium dla osób chodzących do kina, a nie fanów komiksów, bo ludzi chodzących do kina jest więcej niż grupki komiksowych zapaleńców. 

Twórcy filmów superbohaterskich zawsze podążają tym tropem i kinowe wersje postaci zawsze noszą kostiumy, różniące się od uniformów z papierowych oryginałów. Oczywiście pewne elementy odnoszą się do komiksów, ale odtworzenie większości strojów miałoby się z celem, bo nie wszystko, co wygląda dobrze w komiksowych ramkach, również świetnie prezentuje się na żywym człowieku. McFarlane przeprojektuje więc wygląd Spawna tak, by pasował do kinowych standardów i robił wrażenie na widzach, niezaznajomionych z tekstem źródłowym. 

Niecierpliwi fani postanowili jednak stworzyć swoją wersję filmowego Spawna w licznych fan artach. Oto jeden z nich:

„Spawn” - kiedy premiera?

Scenariuszem, reżyserią i produkcją „Spawna” zajmie się McFarlane. Na razie potwierdzono dwóch aktorów, którzy pojawią się w filmie. W tytułową postać wcieli się znany z „Django” Jaimie Foxx. W produkcji pojawi się też gwiazda „Avengers” Jeremy Renner, który zagra Twitcha. Na razie nie zdradzono dokładnej daty premiery, ale film pojawi się w kinach prawdopodobnie w roku 2019. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.