22.02.2016 12:54

Wynajmij dom z „American Horror Story”

Za zatrzymanie się tu na noc prawdopodobnie powinniśmy oczekiwać sowitego wynagrodzenia. Niestety, ale to my musimy zapłacić za zatrzymanie się tutaj i to 1450 dolarów za dobę.

Wynajmij dom z „American Horror Story”
foto: kadr z wideo

Pierwszy sezon serialu „American Horror Story” nosił nieoficjalny podtytuł „Murder House”. Kolejne odcinki odkrywały przed nami tajemnice zbrodni, których świadkiem były mury domu zamieszkałego przez rodzinę Harmonów. Miejsce nieszczególnie przyjazne ludziom i nie najlepsze jeżeli myśli się o nim, jako o przestrzeni życia swoich najbliższych.

Nic dziwnego, że w samym serialu dom był jednym z punktów na mapie cyklicznej wycieczki pokazującej najciekawsze miejsca Los Angeles. Od lat rozgrywały się tu przeróżne dramaty, doświadczają ich też Harmonowie. Nikt przy zdrowych zmysłach nie chciałby wejść w przestrzeń posiadłości - zajrzeć do poszczególnych pomieszczeń, wejść do piwnicy, a co dopiero tu przenocować. Cóż, serwis Airbnb oferujący wynajmy domów, apartamentów i pokoi jest innego zdania.

Pojawiła się na nim oferta pozwalająca tymczasowo zamieszkać w Alfred Rosenheim Mansion, czyli serialowym Murder House. Budynek powstał w 1908 roku i jest jedną z ważniejszych nieruchomości Los Angeles stanowiąc punkt historyczny i kulturalny na mapie miasta. Rezydentem tego trzypiętrowego domu był w przeszłości m.in. aktor Edward Everett Horton.

W środku do dyspozycji dostajemy dziewięć sypialni, kuchnię i cztery łazienki. Według podanych informacji może tu nocować do 16 osób. Niektórzy już mieli okazję pomieszkać w murach Alfred Rosenheim Mansion i wydać następnie swoją opinię o miejscu:

"

Dom był fantastyczny - pełen historii, blizn oraz zadrapań z długiego i bogatego życia. Łóżka, koce i pościel były najwyższej klasy. Kuchnia jest dobrze wyposażona i sprawdziła się idealnie dla naszej pięcioosobowej grupy. Jeżeli szukasz czegoś pełnego uczuć i nie oczekujesz, że wszystko będzie nowe i błyszczące, to Alfred Rosenheim Mansion jest idealnym miejscem. "

Powierzchnia domu wybudowanego przez Alfreda Rosenheima wynosi 15 tysięcy metrów kwadratowych, część wnętrz pokryta jest marmurami, zaś sufity własnoręcznie wykonanymi malunkami. Nie jesteście przekonani co do noclegu tutaj? Niech po pomieszczeniach oprowadzi Was agent nieruchomości:

„American Horror Story” to niejedyny serial, w którym jako plan wykorzystano Alfred Rosenheim Mansion. Dom wystąpił też w takich produkcjach, jak: „Z archiwum X”, „Buffy: Postrach wampirów” oraz „Strefa mroku”. 

Zawsze możecie też wynająć mieszkanie Kurta Cobaina, czy Richarda Fortusa. Co bardziej zamożni mogą (lub mogli, jeżeli oferta wygasła) kupić dom Prince’a z filmu „Purple Rain”, luksusową posiadłość Trenta Reznora, dom Dave’a Mustaine’a w San Diego czy mieszkanie Iana Curtisa, gdzie muzyk popełnił samobójstwo.

To gdzie będziecie nocować, jeżeli wybierzecie się do Miasta Aniołów? :)

Robert Skowronski
Tagi: American Horror Story