19.09.2017 15:08

Wystąp w IX epizodzie „Gwiezdnych Wojen”! Rozpoczął się casting na statystów

Jeśli zawsze marzyłeś/łaś o roli w „Gwiezdnych Wojnach”, to masz okazję spełnić swoją fantazję. Twórcy IX części kosmicznej sagi szukają statystów.

Wystąp w IX epizodzie „Gwiezdnych Wojen”! Rozpoczął się casting na statystów
foto: EastNews/MOHD FYROL

O roli w serii „Star Wars” marzy chyba każdy fan świata stworzonego przez George'a Lucasa. Twórcy IX części ogłosili casting na statystów, dublerów i role drugoplanowe więc spełnienie marzenia jest na wyciągnięcie ręki. Niedawno zmieniono reżysera ostatniej części nowej trylogii. Niezatytułowany jeszcze epizod wyreżyseruje twórca „Przebudzenia Mocy” - J. J. Abrams. Przy okazji przesunięto też datę premiery z połowy na koniec 2019 roku. 

Według serwisu moviecastingcall.org, twórcy IX części szukają kilku bohaterów drugoplanowych, epizodystów i chętnych do grania tła. Oczywiście rola statysty wcale nie jest łatwa, szczególnie kiedy ma się do czynienia z hollywoodzką produkcją. Jak donosi portal, nowy reżyser postanowił poszukać dodatkowych postaci, po zmianach w scenariuszu, które naniósł Jack Thorne. Zdjęcia do filmu mają ruszyć w styczniu 2018 roku. Można się do niego załapać dzięki agencjom z Los Angeles, Nowego Jorku i Londynu. Produkcja powstanie w studiu Pinewood w Londynie. Jest jednak pewne wymaganie. Osoba, która się zgłasza, musi mieć pozwolenie na legalną pracę w Wielkiej Brytanii

Jest szansa, że do castingu zgłosi się wielu Polaków mieszkających i pracujących w Londynie. Chcielibyście zobaczyć polski akcent w ostatniej części nowej trylogii „Gwiezdnych Wojen”?

Zanim zobaczymy IX epizod, czeka nas premiera „Ostatnich Jedi”, która planowana jest na 14 grudnia 2017 roku

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Star Wars