Wzruszające cameo Stana Lee w "Kapitan Marvel". Gdzie ukryto twórcę Marvel Comics?

Sergiusz Kurczuk
06.03.2019 15:57
Wzruszające cameo Stana Lee w "Kapitan Marvel". Gdzie ukryto twórcę Marvel Comics? Fot. kadr z filmu Thor: Ragnarok

W filmie "Kapitan Marvel" nie mogło zabraknąć stałego elementu wszystkich filmów Marvela - gościnnego występu Stana Lee. Tym razem twórca pojawia się dwukrotnie.

UWAGA! Ten artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Każdy, kto widział chociaż dwie produkcje Marvel Studios zdaje sobie sprawę z pewnych praw, którymi rządzi się filmowe uniwersum. Należ zostać na sali kinowej do zapalenia świateł z powodu scen utytych po napisach końcowych oraz wypatrywać gościnnego występu Stana Lee. Niestety jeden z najważniejszych twórców Marvel Comics zmarł w listopadzie 2018 roku. Filmowcy postanowili jednak kontynuować tradycję. W najnowszym filmie pod tytułem "Kapitan Marvel" nie tylko znalazły się dwie sceny po napisach, ale też cameo Stana Lee. Również dwukrotne. 

Przeczytaj także

"Kapitan Marvel" - cameo Stana Lee

Jeśli kochaliście Stana Lee całym sercem, nie możecie pod żadnym pozorem spóźnić się na seans "Kapitan Marvel". Pierwszy występ twarzy Domu Pomysłów pojawia się bowiem zanim rozpocznie się film. Kolejną tradycją produkcji Marvel Studios jest intro, składające się z fragmentów wszystkich filmów wytwórni, przedstawiające najważniejszych herosów. W przypadku "Kapitan Marvel" nie jest inaczej, jednak animacja znacznie różni się od tego, do czego przyzwyczajono widzów. Zamiast bohaterów w literach układających się w słowa "Marvel Studios" widzimy wszystkie występy gościnne Stana Lee. Na końcu pojawia się też napis, w którym twórcy dziękują zmarłej gwieździe. 

Kapitan Marvel Fot. foto: kadr z filmu Kapitan Marvel

Jest również bardziej tradycyjne cameo Stana Lee. Pojawia się w pierwszej połowie filmu, w słynnej już scenie pościgu Kapitan Marvel za Skrullami. Rzecz dzieje się w podmiejskim pociągu. Tuż przed fragmentem, w którym Carol uderza Skrulla podszywającego się pod uroczą staruszkę, dostrzegamy Stana Lee. Danvers przeszukuje wagony w poszukiwaniu kosmitów. Jej uwagę przyciąga starszy mężczyzna, czytający gazetę. Pierwsza strona odsłania jego twarz, a oczom widzów ukazuje się Stan Lee. Carol patrzy na niego dłuższą chwilę z uśmiechem na twarzy i rusza na poszukiwanie Skrulli. Prawdziwi fani lat 90. dostrzegą, że gazeta jest w rzeczywistości scenariuszem filmu Kevina Smitha "Szczury z supermarketu", w którym Lee zagrał jedną z ról. 

"Kapitan Marvel" - kiedy premiera?

Twórcy postanowili należycie upamiętnić człowieka, bez którego nie powstałby żaden film Marvel Studios. Jeden z pośmiertnych występów gościnnych Lee będzie można zobaczyć na dużym ekranie już od 8 marca 2019 roku, kiedy zadebiutuje "Kapitan Marvel". Stan Lee powróci również w filmie "Avengers: Endgame", którego premiera obędzie się 25 kwietnia 2019 roku. 

>>Zobacz też: Oto przeoczone przez wszystkich cameo Stana Lee w filmie "Spider-Man: Uniwersum"<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.