05.06.2019 15:06

"X-Men: Dark Phoenix" - w sieci pojawiły się pierwsze reakcje. Czy seria X-Men otrzymała godne zakończenie?

7 czerwca 2019 roku odbędzie się oficjalna polska premiera najnowszego widowiska opartego na komiksach Marvela. Jednak niektórzy mają już za sobą seans filmu "X-Men: Dark Phoenix". Jak oceniają najnowszy film o mutantach?

Foto: materiały promocyjne
Foto: materiały promocyjne

Film "X-Men: Dark Phoenix" przebył wyboistą drogę w drodze na ekrany kin. Wpierw premiera widowiska planowana była na 2 listopada 2018, została jednak przeniesiona na 14 lutego 2019 roku. Potem pojawiły się kolejne problemy i zmiany, więc ostatecznie  film zadebiutuje 7 czerwca 2019 roku (teraz już na pewno). Z uwagi na zbliżający się dzień premiery, część widzów miała już okazję zapoznać się z najnowszą ekranizacją komiksu Marvela i podzielić się swoją opinią za pomocą mediów społecznościowych.

"X-Men: Dark Phoenix" - w sieci pojawiły się pierwsze reakcje

Fani X-Menów, którzy czekali na najnowszą produkcję licząc na zwieńczenie serii na miarę "Avengers: Endgame" mogą poczuć się lekko zawiedzeni. Wygląda na to, że "X-Men: Dark Phoenix" jest w ostateczności filmem zaledwie niezłym. Spora część widzów zalewa widowisko falą krytyki, jednak znalazły się i słowa pochwał. Nikt jednak nie okazał zachwytu. Poniżej znajdziecie kilka wybranych wpisów oceniających "X-Men: Dark Phoenix".

Sophie Turner (Dark Phoenix)
Sophie Turner (Dark Phoenix)
Przeczytaj także "Dark Phoenix", reż. Simon Kinberg - [RECENZJA]
"

"Dark Phoenix" jest dość rozczarowującym zwieńczeniem sagi X-Men. Ma swoje momenty, głównie dzieki Magneto w wykonaniu Michaela Fassbendera i fajne sekwencje akcji, ale zabrakło tu silnie emocjonalnego rdzenia. Film ucierpiał również na dokrętkach. "

"

Odnoszę wrażenie, że Michael Fassbender jest jedynym, który przynajmniej się starał w "Dark Phoenix". "

"

Nie jestem nawet pewien, czy postać grana przez Jessikę Chaistain ma w ogóle imię w ostatecznej wersji filmu, a oglądałem go. "

Zobacz też: "Dark Phoenix": kim jest postać grana przez Jessicę Chastain?

"

"Dark Phoenix" jest nieco lepszy niż się obawialiście, jednak wciąż pozostaje nijaki na każdej możliwej płaszczyźnie. Ta franczyza zasługiwała na znacznie lepsze finał. "X-Men: Ostatni Bastion" (którego nie nienawidzę) jest lepszym filmem. "

"

Wiele filmów z serii X-Men zalicza się w poczet moich ulubionych… "Dark Phoenix" nie jest jednym z nich. Wydaje się jakby skracano cierpienia tej serii, zamiast dać jej satysfakcjonujący koniec. Nierówny, nudny i chwilami zwyczajnie tani… niewiarygodnie rozczarowujący. "

"

Cóż za frustrujący film. Kocham X-Menów. Reboot tej franczyzy miał taki potencjał. Ale ten tanio wyglądający, ledwo spójny bałagan to sposób, w jaki to kończą? "Dark Phoenix" to najbardziej rozczarowujący film od czasu "Hobbita". "

Zobacz też: Czy w filmie "Dark Phoenix" jest scena po napisach?

"

"Dark Phoenix" podobał mi się bardziej niż się spodziewałem. Miał kilka fajnych scen akcji, jakich nie widzieliśmy od czasu głównej serii X-Men. Jest lepszy niż "X-Men: Apocalypse" i mówiąc szczerze to wszystko na co liczyłem. "

"

"Dark Phoenix" to tak jakby w MCU wprowadzili Kapitana Amerykę dopiero w pierwszych "Avengers", a potem nagle zrobili "Civil War". Chcą żebyś przejmował się losem postaci, do których nie jesteś w żadnym stopniu przywiązany. Nawet jeśli wszystko inne wyszłoby idealnie, ten film pojawił się zbyt wcześnie żeby się udać. "

"

W kwestii "Dark Phoenix" powiem tylko, że "X-Men: Apocalypse" był chociaż zabawny. "

"X-Men: Dark Phoenix" - premiera, obsada

"X-Men: Dark Phoenix" pojawi się na ekranach polskich kin już 7 czerwca 2019 roku. W filmie wystąpili między innymi Sophie Turner, James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Tye Sheridan, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Evan Peters, Olivia Munn i Jessica Chastain

Zobacz też: Reżyser "Dark Phoenix" porównał film do "Endgame" i "Gry o tron"

Tagi: X-Men Marvel X-Men: Dark Phoenix