Powstanie film o Kitty Pryde z reżyserem „Deadpoola” za kamerą

Natalia Hluzow
10.01.2018 15:12
Powstanie film o Kitty Pryde z reżyserem „Deadpoola” za kamerą Fot. kadr z wideo

Superbohaterka związana z grupą X-Men doczeka się swojego solowego filmu. Trwają przygotowania do produkcji.

Jak podaje portal Collider, Tim Miller, reżyser odpowiedzialny za sukces „Deadpoola”, intensywnie pracuje nad przygotowaniami do filmu o Kitty Pryde, znanej fanom serii „X-Men” jako Shadowcat.

Miller prace nad projektem zaczął w 20th Century Fox, zanim wytwórnia trafiła pod władanie Disney’a. Nie można więc założyć, że po fuzji film na 100% powstanie. Jeśli jednak trafi do produkcji, będzie pierwszym w pełni poświęconym żeńskiej postaci filmem spod znaku X-Men. Dotychczas w ramach franczyzy swoich filmów doczekali się tylko Deadpool i kilkukrotnie Wolverine, a nadchodząca „Dark Phoenix”, choć ma opowiadać przede wszystkim o zmaganiach Jean Grey ze swoją mocą, jest kontynuacją głównej serii o całej grupie X-Men. Kitty ma więc szanse jako pierwsza mutantka znaleźć się w zaszczytnym gronie z Wonder Woman i Kapitan Marvel (o filmach Electry i Catwoman nie chcemy pamiętać), prawdopodobnie już jako członkini filmowego uniwersum Marvela.

Kitty Pryde, znana przede wszystkim jako Shadowcat, debiutowała na kartach komiksów Marvela w 1980 roku jako jedna z pierwszych przedstawicielek nowego pokolenia w szkole Charlesa Xaviera. Jest mutantką o zdolności zmiany fazy swoich molekuł, co pozwala jej przechodzić przez różne obiekty. Ma smoczego przyjaciela o imieniu Lockheed i łączą ją bliskie relacje z Colossusem. W filmach wcielała się w nią przede wszystkim Ellen Page, która wystąpiła w „Ostatnim bastionie” i „Przeszłości, która nadejdzie”.

kitty pride 1 Fot. foto: kadr z wideo

Kto zastąpi 30-letnią już aktorkę, kiedy nowa produkcja trafi na ekrany? Tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że zanim film o Kitty Pryde trafi do kin, czeka nas kilka dużych premier związanych z serią „X-Men”: „Nowi mutanci” 13 kwietnia 2018 roku, „Deadpool 2” – 1 czerwca 2018 roku i „X-Men: Dark Phoenix” – 2 listopada 2018 roku. W planach są też produkcje takie jak „Gambit” i „X-Force”. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.