„X-Men” spotykają się z „Igrzyskami śmierci” w zwiastunie filmu „Mroczne umysły”

Sergiusz Kurczuk
29.03.2018 11:55
„X-Men” spotykają się z „Igrzyskami śmierci” w zwiastunie filmu „Mroczne umysły” Fot. kadr z filmu Mroczne umysły

W sieci zaprezentowano zwiastun adaptacji powieści science fiction „Mroczne umysły”. Jak grupa obdarzonych supermocami dzieciaków poradzi sobie w postapokaliptycznym świecie? 

„Mroczne umysły” seria powieści science fiction napisanych przez Alexandrę Bracken. W cyklu pojawiły się 4 książki wydawane od 2012 do 2015 roku. Historia stworzona przez Bracken cieszyła się tak dużą popularnością, że filmowcy postanowili wziąć ją na warsztat i stworzyć film na jej podstawie. W sieci pojawił się zwiastun filmu „Mroczne umysły”. Poznajemy w nim głównych bohaterów, którzy muszą przetrwać w niesprzyjających dla nich warunkach.

„Mroczne umysły” - zwiastun

To, że książki Bracken odniosły sukces, nie jest niczym dziwnym, kiedy weźmie się pod uwagę dwa główne elementy stworzonego przez pisarkę świata. Pojawiają się w nim bowiem modne ostatnimi czasy motywy - super moce i postapokaliptyczna rzeczywistość. W zwiastunie w umiejętny sposób połączono ze sobą oba te czynniki i powołano do życia przekonywający świat. 

Główną bohaterką filmu jest nastoletnia Ruby. Podobnie jak większość dzieci urodzonych w świecie przypominającym nieco rzeczywistość z „The Walking Dead”, dziewczyna jest obdarzona nadprzyrodzoną mocą. Rząd dostrzegł w dzieciach zagrożenie i postanowił je odizolować od reszty społeczeństwa. Okazuje się, że dziewczyna jest jedną z najpotężniejszych osób posiadających niezwykły talent. Wykorzystuje go, by uciec z obozu, w którym jest przetrzymywana i wkrótce dołącza do grupy zbiegów podobnych do niej. W końcu dzieciaki zdają sobie sprawę, że nie mogą uciekać w nieskończoność i postanawiają zorganizować rewolucję, by odzyskać władzę nad własnymi życiami. 

Film wyreżyserowała  Jennifer Yuh Nelson. Scenarzystą został Chad Hodge. W głównych rolach wystąpią Amandla Stenberg, Harris Dickinson, Mandy Moore oraz znana z „Gry o tron” Gwendoline Christie. Za produkcję odpowiadają osoby odpowiedzialne za hit Netfliksa „Stranger Things”. „Mroczne umysły” trafią do polskich kin już 24 sierpnia 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.