04.04.2017 15:37

„Z archiwum X” doczeka się komiksu dla dzieci

Uwielbiana seria telewizyjna trafiła na papier, ale nie w formie scenariusza czy książki, a jako komiks. Zobaczcie jak wyglądają obrazkowe przygody Muldera i Scully w odmłodzonych wersjach.

„Z archiwum X” doczeka się komiksu dla dzieci
foto: materiały prasowe

Powrót „Z archiwum X” po latach nieobecności na ekranach miał się zakończyć po sześciu odcinkach, jednak FOX nie chce rezygnować z serialu. Nim jednak otrzymamy nowe epizody, a ewidentnie nie zapowiada się, żeby miało to nastąpić przed 2018 rokiem, to możemy wyruszyć w świat pełen paranormalnych tajemnic za sprawą komiksu.

29 sierpnia 2017 roku pojawi się obrazkowa powieść kierowana do dzieci o tytule „The X-Files: Earth Children Are Weird”. Lektura być może przysporzy serii nowych fanów w młodym pokoleniu, które z czasem dorośnie do śledzenia perypetii dzielnych agentów FBI na ekranach.

Całość została zawarta na 40 stronach spiętych twardą oprawą. Ilustracje zostały wykonane przez Kim Smith, a treść książeczki wydawanej przez Quirk Books jest skierowana do czytelników w wieku od 4 do 8 lat. Twórcy podkreślają, że jest zabawnie i wcale nie strasznie. O czym opowie fabuła?

"

Najlepsi przyjaciele Dana Scully i Fox Mulder rozstawiają namiot na podwórku, żeby w nim spać. Jednak noc jest pełna dziwnych dźwięków, świateł i cieni. Z pewnością jest racjonalne i naukowe wytłumaczenie tego wszystkiego... ale czy aby na pewno? "

Cena zeszytu wynosi 12,52 dolarów. Zobaczcie jak prezentuje się okładka i wnętrze komiksu:

4
1
2

Pamiętajcie, że czołówka z „Z archiwum X” doczekała się kołysankowej wersji. Jest to więc kolejny pomysł na wychowywanie swoich pociech w duchu wiary w zjawiska nie z tego świata. Powstały też usypiające wersje utworów ze znanych obrazów, jak „Grease”, „Igrzyska Śmierci” czy z bajek Disneya. 

Jak Ci się podoba komiks „Z archiwum X” dla najmłodszych?

Robert Skowronski
Tagi: Z Archiwum X