23.08.2017 15:41

Z czego zrobione są Pokemony?

Co w środku mają Pokemony? Jeden z artystów postanowił odpowiedzieć na to pytanie i wydał anatomiczny album z dokładnymi rysunkami stworków rozłożonych na czynniki pierwsze.

Pokenatomy, Pikachu, Pokemon
foto: stollart.com

Pokemony - dla jednych najwspanialsze co wymyślili Japończycy, dla innych prawdziwy koszmar. Moda na Pokemony po wielu latach powróciła dzięki aplikacji Pokemon Go. Kiedy dotarła w końcu do Polski, na ulicach pojawiło się wiele osób z nosami w telefonach, szukających nieistniejących istot. Gra wywołała wiele kontrowersji, jedno ze spotkań dla trenerów Pokemonów zakończyło się awanturą, a na temat całego zjawiska wypowiadali się nawet wielcy mędrcy z rodzimego podwórka. I chociaż gra na komórki też ma już raczej okres największej popularności za sobą, te stworki nadal rozbudzają wyobraźnię milionów osób na całym świecie (na przykład wśród gitarzystów). Jedną z osób zainteresowanych tematyką fikcyjnych zwierzaków jest artysta Christopher Stoll, który wydał anatomiczny album z Pokemonami w roli głównej.

Książka nazywa się „Pokenatomy i jak zaznacza sam autor, nie jest oficjalnym wydawnictwem dotyczącym stworzeń. Mimo tego autor podszedł do sprawy bardzo poważnie i nie tylko pięknie zilustrował, co kryje się we wnętrzu wszystkich Pokemonów, ale również opisał ich organizmy z naukową precyzją. Większość potworków wygląda w środku podobnie do zwierząt znanych z otaczającego nas świata. Inne przypominają rośliny, bakterie, a nawet maszyny. Są również mieszanki różnych form życia. Album został wydany dzięki akcji na Kickstarterze. Teraz każdy fan Pokemonów może wzbogacić swoją kolekcję o „Pokenatomy” dostępną w róznych wersjach na TEJ stronie.

Sergiusz Kurczuk