28.03.2019 14:02

Z kim walczy Hawkeye w zwiastunie "Avengers: Endgame"?

Jeden z fanów przeanalizował 2. zwiastun filmu "Avengers: Endgame" i odkrył, z kim prawdopodobnie Hawkeye zmierzył się na statku Strażników Galaktyki. O kogo chodzi?

Jeremy Renner (Avengers: Endgame)
foto: kadr z filmu Avengers: Endgame

UWAGA! Artykuł może zawierać spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Hawkeye to jeden z nielicznych herosów, który był nieobecny w filmie "Avengers: Infinity War". Fani łucznika mają nadzieję, że jego powrót w "Avengers: Endgame" zrekompensuje absencję Clinta Bartona w pierwszej potyczce z Thanosem. Być może z tego powodu jedna z fanowskich teorii mówi, że Hawkeye posiądzie moc jednego z Kamieni Nieskończoności. Jeden z fanów postanowił prześledzić 2. zwiastun "Avengers: Endgame" klatka po klatce i odpowiedzieć na pytanie, z kim heros walczy w jednym z fragmentów filmu. Według jego dochodzenia w nowym filmie zobaczymy ponownie poznanych już przeciwników Avengers.

kadr z filmu Avengers: Infinity War
kadr z filmu Avengers: Infinity War
Przeczytaj także Czy nowy zwiastun "Avengers: Endgame" zdradził, że jeden z herosów będzie władał Kamieniem Nieskończoności?

"Avengers: Endgame" - z kim walczy Hawkeye?

Użytkownik Reddita posługujący się nickiem andredgarcia102 postanowił prześledzić dokładnie wszystko, co dzieje się w zwiastunie 4. części "Avengers" i sprawdzić, czy nie przeoczono jakiegoś istotnego szczegółu. Analiza dotyczyła nie tylko oficjalnego trailera, ale również alternatywnej zapowiedzi filmu dla kin z systemem Dolby Cinema. Natknął się w nim na ciekawy detal, prawdopodobnie potwierdzający, że na ekranie ponownie pojawi się przynajmniej jeden przedstawiciel rasy Outriders.

"

Znalazłem coś dziwnego w scenie z 1:35, kiedy Hawkeye biegnie, a za nim wybucha ogień. Można wtedy zobaczyć ciało obcego lub osoby, która ginie w eksplozji kuli ognia. Porównałem ten moment z oficjalnym zwiastunem wypuszczonym przez Marvela i widziałem tylko kulę ognia bez żadnych ciał ani niczego w tym stylu. Według mnie cyfrowo usunięto je z tej sceny, by zapobiec spoilerom, a ci kosmici to mogą być Outriders z "Avengers: Infinity War". Nie uważam, że to jakiś wielki spoiler, na jego podstawie z pewnością mogą powstać jakieś teorie, ale uważam, że to tylko plotka. Co sądzicie? "

Outriders to sześciorękie istoty przypominające ksenomorfy, z którymi zmierzyli się nie tylko Avengers, ale również wojsko Wakandy. Thanos wysłał niezliczone hordy potworów, by dostać się do pałacu Black Panthera, gdzie znajdował się Vision. Szalony Tytan przeprowadził atak, żeby zdobyć ostatni potrzebny mu Kamień Nieskończoności, umieszczony na czole syntezoida.

 Czy andredgarcia102 ma rację? Nie wykluczone, że tak. Scena prawdopodobnie rozgrywa się na statku Strażników Galaktyki o nazwie Bentar. W poprzednich filmach Marvel Studios pojawiło się już kilka odniesień do serii "Obcy". Całkiem możliwe, że zbłąkana grupa Outriders ukryta w kabinach pojazdu Star-Lorda może być kolejnym nawiązaniem do słynnej serii Ridleya Scotta.

"Avengers: Endgame" - kiedy premiera?

Czy Hakweye zmierzy się z Outriders, których nie miał okazji poznać ze względu na areszt domowy? A może fan filmów Marvela doszukuje się czegoś, czego w "Avengers: Endgame" wcale nie ma? Przekonamy się już niebawem. Najnowszy film Marvel Studios trafi na ekrany polskich kin 25 kwietnia 2019 roku.

>>Zobacz też: Aktor dubbingujący Rocketa zdradził, co wydarzy się w "Avengers: Endgame"<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Avengers Marvel Avengers 4 Hawkeye