Za co Han solo wyleciał z Floty Imperium? Nowa usunięta scena ze spin-offu „Star Wars”

Sergiusz Kurczuk
13.09.2018 13:06
Za co Han solo wyleciał z Floty Imperium? Nowa usunięta scena ze spin-offu „Star Wars” Fot. kadr z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

W sieci pojawiła się kolejna usunięta scena z filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”. Czemu bohater stracił szansę na zostanie pilotem Floty Imperium? 

Han Solo to jeden z najpopularniejszych bohaterów „Gwiezdnych Wojen”. Prawdopodobnie dlatego studio Lucasfilm postanowiło stworzyć spin-off opowiadający o młodości słynnego kosmicznego przemytnika. Niestety film „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” nie odniósł spodziewanego sukcesu, być może dlatego, że Solo nierozerwalnie kojarzy się Harrisonem Fordem. W młodego bohatera wcielił się Alden Ehrenreich, który nie przypadł do gustu wszystkim fanom „Star Wars”. Mimo wszystko są widzowie, którzy z chęcią obejrzą film w reżyserii Rona Howarda ponownie w wersji na DVD lub Blu-ray. Z powodu zbliżającej się premiery domowej edycji filmu, w sieci pojawiła się kolejna usunięta scena z filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”

„Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” - dlaczego główny bohater nie został pilotem Imperium?

Film rozpoczyna się na ojczystej planecie Solo - Corelli. Poznajemy go jako złodzieja pracującego na usługach lokalnego gangu. Han i jego ukochana Qi'ra planują ucieczkę z planety. Marzeniem bohatera jest zostać pilotem. W końcu po wielu perypetiach trafia do imperialnej akademii i w pewnym sensie spełnia swoje pragnienia. Dostaje się jako kadet, jednak talent do wpadania w kłopoty sprawia, że Han trafia do piechoty. W filmie Howarda nie pokazano jednak, jak doszło do wydalenia z floty Imperium. Wyjaśnia to druga z usuniętych scen.

Okazuje się, że Solo wyleciał z akademii z powodu niesubordynacji. Jak sama nazwa wskazuje, Han jest indywidualistą i nie lubi stosować się do rozkazów innych osób, szczególnie kiedy polecenia zagrażają życiu innych. Mimo że Solo na każdym kroku podkreśla, że nie jest bohaterem, w usuniętej scenie ponownie widać heroizm, który tkwi głęboko we wnętrzu przemytnika

„Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” - kiedy premiera na DVD i Blu-ray?

To druga z usuniętych scen, która trafiła do sieci rozgrywająca się w pierwszym akcie spin-offu o Hanie Solo. Pierwsza dotyczyła fragmentu pościgu, w którym uczestniczyli główni bohaterowie, uciekający przed strażnikami z Corellii. Te i kolejne dodatki trafią na płytę DVD i Blu-ray z filmem. Światowa premiera pierwszego nośnika odbędzie się 14 września 2018 roku. Posiadacze odtwarzacza Blu-ray będą musieli poczekać do 25 września. Na razie nie wiadomo, kiedy film w edycji domowej trafi do polskich sklepów. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.