01.02.2016 12:57

Za kulisami filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

To nie prawdziwe czary, tylko magia kina. Właśnie ją można podejrzeć w materiale zza kulis powstawania spin-offu serii o Harrym Potterze, czyli filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

Za kulisami filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”
foto: kadr z wideo

Wcześniej udostępniony był jedynie teaser dzieła. Teraz możemy zajrzeć głębiej do świata wykreowanego przez J.K. Rowling, autorkę książek o młodym czarodzieju. To właśnie ona stoi za scenariuszem obrazu, które reżyseruje David Yates. Jak twierdzi twórca, duet dobrze dogaduje się na planie:

"

To niesamowicie ekscytujące, że pracujemy bezpośrednio z J.K. Rowling. To jej pierwszy scenariusz filmowy w karierze. "

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” mają być pierwszą częścią nowej trylogii. Przedstawiona historia jest inspirowana podręcznikiem, z którego korzystał w Hogwarcie Harry Potter podczas zajęć z Opieki nad Magicznymi Stworzeniami. W filmie poznamy losy Newta Scamandera, w którego wciela się Eddie Redmayne. Całość rozegra się w Nowym Jorku lat 20. XX wieku.

Wraz z udostępnionym klipem z planu filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”  mamy też okazję do zobaczenia kilku nowych ujęć, które nie były wcześniej przedstawione w materiałach promocyjnych. Możemy także wysłuchać wypowiedzi aktorów i twórców, jednak nie zdradzają oni nic ponad to co już wcześniej było wiadome odnośnie fabuły. Niech zadzieje się magia:

Newt Scamander wybiera się do Ameryki mając za bagaż walizkę będącą w stanie zmieścić nieskończoną liczbę rzeczy, m.in. rzadkie gatunki magicznych zwierząt. Te uciekają z niej, trzeba więc opanować sytuację. Sprawa jest poważna, gdyż w Stanach Zjednoczonych czarodzieje muszą się kryć ze swoimi zdolnościami jeszcze bardziej niż w Wielkiej Brytanii, gdyż konsekwencje demaskacji potrafią być bardzo poważne.

W dziele oprócz Eddiego Redmayne'a znaleźli się również Jon Voight, Colin Farrel, Katherine Waterson, Alison Sudol i Dan Fogler. Producentami filmu są: David Heyman – twórca, który wyprodukował wszystkie osiem części przygód Harry’ego Pottera, Steve Kloves – scenarzysta aż siedmiu odsłon filmu, a także i Lionel Wigram – producent wykonawczy czterech ostatnich epizodów serii.

Obraz trafi na nasze ekrany 18 listopada 2016 roku.

Jak Wam się podobają nowe ujęcia z filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”?

Robert Skowronski
Tagi: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć