30.06.2017 15:21

Zabójczy „Polaroid” w zwiastunie horroru

Selfie z tego aparatu zabija. Nadciąga kolejny obraz grozy, którego sercem jest klątwa mogąca uśmiercić bohaterów.

Zabójczy „Polaroid” w zwiastunie horroru
foto: kadr z wideo

Dimension Films udostępnił oficjalny zwiastun „Polaroid”, który trafi na ekrany 25 sierpnia 2017 roku - polscy widzowie raczej nie mają co liczyć na premierę w naszym kraju. Producentami dzieła są Roy Lee i Chris Bender, czyli zespół stojący też za „The Ring” czy „The Grudge - Klątwa”. Zresztą obejrzenie trailera uświadomi Wam mnóstwo podobieństw między wymienionymi produkcjami a „Polaroidem”.

Powraca tu szereg, nomen omen, klisz znanych z azjatyckich horrorów i nie tylko. Jest motyw z aparatem, fotografie przedstawiające zdeformowaną rzeczywistość, no i oczywiście mordercza maszkara wydająca z siebie niedające się sklasyfikować dźwięki. Wszystko to już widzieliśmy, ale może znajdzie to swoich amatorów i uda się zrealizować plan Roya Lee, który zakłada, że film przerodzi się w całą franczyzę.

O czym opowiada obraz? Licealny odludek, Bird Fitcher, nie ma pojęcia jakie mroczne sekrety kryją się w tytułowym aparacie. Dziewczyna szybko odkrywa, że osoby znajdujące się na zdjęciach spotyka fatalny koniec. Zobaczcie zwiastun „Polaroida”:

Udostępniono również plakat zapowiadający film:

PHijeJKueGb7lm_1_l

Całość bazuje na krótkim metrażu w reżyserii Larsa Klevberga, który zdobył nagrodę na Los Angeles Horror Short Film Festival. Klevberg został też twórcą pełnometrażowej wersji, a scenariusz dostarczył Blair Butler.

Jak Ci się podoba zwiastun filmu „Polaroid”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny