22.05.2018 12:41

Zachary Levi jako Shazam na pierwszym oficjalnym zdjęciu herosa

Jak będzie wyglądał Shazam? Zahcary Levi postanowił podzielić się fanami zdjęciem herosa w kostiumie. 

Shazam - logo
foto: materiały prasowe

„Shazam!” może nie jest tak wyczekiwaną produkcja na podstawie komiksów DC, jak chociażby „Aquaman”, ale fani postaci nie mogą się doczekać, kiedy zobaczą przygody herosa na dużym ekranie. Miłośnicy nietypowego bohatera od dawna zachodzą w głowę, jak będzie wyglądał filmowy Shazam. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w lutym 2018 roku, ale do tej pory nie pojawiła się jeszcze żadna fotografia z planu zdjęciowego, przedstawiająca głównego bohatera w kostiumie. Wcielający się w tytułowego herosa Zachary Levi, postanowił ukrócić cierpienia fanów i zaprezentował pierwsze oficjalne zdjęcie przedstawiające Shazama w przebraniu. 

„Shazam!” - kostium głównego bohatera

Film „Shazam!” trafi do kin za prawie rok, ale akcja promocyjna powoli zaczyna ruszać. W końcu Shazam nie jest tak popularną postacią, jak Batman, Superman, Wonder Woman, czy nawet grupa Teen Titans. Z tej okazji powstały materiały promocyjne z herosem w roli głównej. Levi postanowił umieść fotkę z sobą w roli Shazama na Instagramie.

W końcu mamy okazję przyjrzeć się kostiumowi Shazama, a raczej jego górnej części. Fani DC na pewno rozpoznają, że inspiracja dla projektu był wygląd Shazama z kreskówki „Liga Sprawiedliwych: Wojna”, która z kolei opierała się na komiksie „Justice League: Origin”. Z tej wersji stroju pochodzi między innymi w logo błyskawicy na piersi, nowoczesna peleryna z kapturem oraz bransolety noszone na nadgarstkach.

Chociaż wygląd Shazama nawiązuje raczej do nowoczesnej wersji tej postaci, w kostiumie pojawiło się tez odniesienie do klasyki. W guzikach trzymających pelerynę możemy dostrzec głowy tygrysów. To odniesienie do antropomorficznego tygrysa imieniem Tawky Tawny, który pojawiał się w komiksach z herosem w czasach, kiedy Szhazam jeszcze nazywał się Captain Marvel. Poza tym podobnie jak reszta kostiumów ze świata DCEU, przebranie Shazama przypomina rysunki Alexa Rossa. 

Pierwsze zdjęcie Shazama mamy za sobą. W marcu 2018 roku zaprezentowano oficjalne logo filmu. Teraz pozostaje czekać nam na plakat i pierwszy zwiastun „Shazama!”. Produkcja Warner Bros. trafi do kin 5 kwietnia 2019 roku. 

Jak podoba Ci się strój filmowego Shazama?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Shazam- DC Comics Komiks DC Universe