02.10.2018 17:35

Zack Snyder chciał zabić Batmana w filmach DCEU

Reżyser „Batman v Superman” potwierdził fanowskie teorie, według których Mroczny Rycerz miał zginąć w filmach z serii DCEU.

Batman Ben Affleck
foto: kadr z filmu "Liga sprawiedliwości"

Zanim Zack Snyder ustąpił ze stanowiska reżysera „Ligi Sprawiedliwości”, miał zamiar zrealizować pięć filmów osadzonych w DCEU. Z powodu rodzinnej tragedii poprzestał na „Człowieku ze stali”, „Batman v Superman” i nieukończonym „Justice League”. To, czy uniwersum byłoby teraz w lepszej kondycji, gdyby Snyder realizował swoje zamierzenia, jest kwestią dyskusyjną. Pewne jest jednak to, że śmierć Batmana, którą planował, miała szansę zrewolucjonizować kino superbohaterskie.

Batman miał zginąć w DCEU

Jeden z fanów DC podzielił się swoją grafiką, na której przedstawił Supermana trzymającego na rękach ciało Batmana. Fanart opatrzył opisem: „Co mogliśmy zobaczyć w 5 historii…”. 

Podobny wpis Ramesh De Silva umieścił też na portalu Vero. I jak się okazało, nie pomylił się w swoich przypuszczeniach. Jego post skomentował bowiem sam Zack Snyder, pisząc „oczywiście”.

Jeśli faktycznie Snyder planował uśmiercić Batmana, możemy jedynie żałować, że nie ukończył swojego 5-częściowego dzieła. Taka scena z pewnością zawierałaby potężny ładunek emocjonalny i – jeśli zostałaby dobrze wprowadzona i zrobiona – mogłaby nawet wpłynąć na jakość całej serii. Tymczasem, plany Snydera nie zostały zrealizowane i nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek miały się ziścić. Uniwersum podążyło bowiem w tak złym kierunku, że Warner Bros. zdecydowało o zresetowaniu DCEU.

Dlatego prawdopodobnie nie zobaczymy już ani Henry’ego Cavilla jako Supermana, ani Bena Afflecka jako Batmana, zaś „Joker” z Joaquinem Phoeniksem oraz „The Batman” Matta Reevesa mają otworzyć zupełnie nowy rozdział filmowej historii DC.

Natalia Hluzow
Tagi: Batman Zack Snyder