Zack Snyder zdradził, jak miało wyglądać oryginalne zakończenie "Ligi Sprawiedliwości"

Kamil Kacperski
26.10.2018 13:46
Zack Snyder zdradził, jak miało wyglądać oryginalne zakończenie "Ligi Sprawiedliwości" Fot. materiały prasowe

Reżyser filmu podzielił się ze swoimi fanami na platformie Vero informacjami dotyczącymi oryginalnego zakończenia "Ligi Sprawiedliwości". Jak produkcja miała wyglądać?

Wygląda na to, że Zack Snyder jest już wolny od jakichkolwiek umów, które miał podpisane z Warner Bros. i może bezproblemowo dyskutować na temat szczegółów swojego ostatniego filmu, czyli "Ligi Sprawiedliwości". Twórca filmowego uniwersum DC (wyreżyserował 3 filmy na 5, które dotychczas pojawiły się w kinach i pełnił rolę producentów we wszystkich pozostałych) chętnie dzieli się swoimi przemyśleniami na platformie Vero, gdzie oprócz prowadzenia monologów dyskutuje również ze swoimi fanami. 

Reżyser zdradził już m.in., że chciał uśmiercić Batmana, potwierdził także kilka teorii na temat Supermana oraz Lexa Luthora (dowiedzieliśmy się, że postać Jessiego Eisenberga jest odpowiedzialna za zamordowanie własnego ojca). Teraz Snyder poinformował nas, że także ostatnie sceny "Ligi Sprawiedliwości" miały wyglądać nieco inaczej. 

Jak miała się skończyć Liga Sprawiedliwości?

Nie jest tajemnicą, że "Liga Sprawiedliwości" miała być początkowo podzielona na dwie, blisko związane ze sobą części (jak "Harry Potter: Insygnia Śmierci"). Reżyser opowiadał ostatnio, że w scenie flashbacku przedstawiającego wojnę między ludzkością a siłami Apokolips mieliśmy zobaczyć młodego Darkseida, który po raz pierwszy odczuwa na własnej skórze porażkę. Złoczyńca miał być "wielkim złym" w drugiej części filmu, której prawdopodobnie nigdy nie zobaczymy.

Według Snydera, pierwsza część "Ligi Sprawiedliwości" miała się kończyć w momencie, gdy drużyna pokonała Steppenwolfa, a on sam powraca na Apokolips. Batman i spółka patrzą na boomtube i oczekują większego zła. Kogoś, kto będzie zdecydowanie poważniejszym zagrożeniem, niż Steppenwolf. Tym kimś miał być oczywiście Darkseid.

zs Fot. foto: kadry z serwisu Vero/comicbook.com

Fani od czasów premiery "Ligi Sprawiedliwości" żądają wypuszczenia "wersji Snydera", który został zastąpiony w trakcie produkcji przez Jossa Whedona. Niestety, ich prośby i groźby pozostają niezauważane przez Warner Bros. i DC.

Kiedy premiery nowych filmów DC?

Jeszcze w 2018 roku, a konkretnie 21 grudnia do kin trafi "Aquaman". Potem, w kwietniu 2019 roku zadebiutuje "Shazam". W październiku natomiast zobaczymy "Jokera", który teoretycznie nie będzie osadzony w uniwersum DCEU. W lutym 2020 roku pojawi się "Birds of Prey" z Margot Robbie w roli głównej. "Wonder Woman 1984" natomiast trafi do kin 5 czerwca 2020 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.