29.01.2016 11:30

Zack Snyder poprosił Christophera Nolana o błogosławieństwo

Jeden z nich dopiero wprowadzi postać Batmana do swojej filmografii, drugi już opowiedział całą trylogię o Mrocznym Rycerzu i to z niemałym sukcesem. Nic więc dziwnego, że Zack Snyder poprosił Christophera Nolana o błogosławieństwo.

Zack Snyder poprosił Christophera Nolana o błogosławieństwo
foto: ons.pl

„Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” został już ukończony i trafi na rodzime ekrany 1 kwietnia 2016 roku. Obaj główni bohaterowie to postacie kultowe, ikoniczne dla świata komiksów DC, które przeniknęły do kina. Posiadają rzesze fanów wyczulone na szczegóły ich przedstawienia na ekranie.

W latach 2005, 2008 i 2012 Christopher Nolan z sukcesem zaproponował kolejne części filmów o Batmanie. Z Mścicielem z Gotham jest jak z Jamesem Bondem - za każdym razem, gdy inny twórca bierze tego superbohatera na warsztat powstają pytania czy sobie poradzi, czy też zniszczy jego mit. Prawdopodobnie dla dodania sobie odwagi przed wejściem na plan filmowy, Zack Snyder poprosił o udzieleniu mu błogosławieństwa przez twórcę, który jako jedyny, oprócz Tima Burtona, udźwignął ciężar historii alterego Bruce'a Wayne'a.

Reżyser „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” miał powiedzieć Nolanowi:

"

Jeżeli nie chcesz, żebym tego robił, to daj mi tylko znać. "

Po dłuższej chwili milczenia w odpowiedzi od twórcy „Incepcji” usłyszał słowa, które chyba nie zesłały na niego łaski, ale też nie były pełne potępienia:

"

Cóż, nie posiadamy praw do tych postaci. Gdy zrobisz film o Batmanie, to wcześniej czy później ktoś inny też się za to zabierze. "

Na ile Snyder będzie czerpać z dzieł Nolana? Z tego co mówi reżyser nie ma on zamiaru kopiować stylu poprzednika i nawiązywać do tego co stworzył. Chce on zaproponować coś w pełni własnego:

"

To po prostu inny Batman niż u Nolana, mamy trochę więcej do wyjaśnienia. Trzeba zrozumieć w jakim miejscu znajduje się ze wszystkim Bruce Wayne. "

Fabuła filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” skupi się na chęci poskromienia Supermana przez Batmana. W tym czasie świat rozważa jakiego typu superbohatera potrzebuje. Gdy herosi toczą własną wojnę, pojawia się nowe zagrożenie dla rodzaju ludzkiego. W obsadzie znaleźli się m.in. Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Gal Gadot, Jesse Eisenberg i Jeremy Irons.

Aktor wcielający się w Człowieka Nietoperza wyznał, że nie wyklucza możliwości wyreżyserowania własnego dzieła o Batmanie. Ben Affleck ma się podjąć zadania tylko wtedy, gdy będzie miał wystarczająco ciekawy pomysł na fabułę. Być może i on poprosi w przyszłości o błogosławieństwo czy to Nolana, czy Snydera.

Jakie macie przeczucia co do filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”?

Robert Skowronski
Tagi: Christopher Nolan Zack Snyder