Zack Snyder potwierdził fanowską teorię dotyczącą Supermana w „Lidze Sprawiedliwości”

Kamil Kacperski
26.02.2018 14:43
Superman (Henry Cavill) patrzy na nowy strój|undefined Fot. kadr z filmu

Teoria łączy wydarzenia przedstawione w usuniętej scenie z „Ligi Sprawiedliwości” z początkowymi scenami z „Człowieka ze Stali”, który był pierwszym filmem w filmowym uniwersum DC.

Mimo, że Snyder odszedł z pracy przy „Ligi Sprawiedliwości” w trakcie post-produkcji, to nadal jego nazwisko widnieje w napisach końcowych pod pozycją reżysera. Pewien bardzo dokładnie oglądający i myślący fan filmów Zacka Snydera znalazł sprytne połączenie między dwoma filmami artysty. Po sformułowaniu przemyślanej wypowiedzi postanowił zapytać się samego reżysera, czy ten zgodzi się z fanowską teorią. 

Nick Albright, bo tak nazywa się ów myślący fan, napisał więc do Snydera w aplikacji Vero i zapytał go, czy jego pomysł jest chociaż trochę bliski temu, co oryginalnie planował reżyser. Jak się okazuje, Snyder nie tylko odpowiedział Albrightowi, ale również potwierdził jego teorię:

Oglądam ponownie „Człowieka ze Stali” i zaczynam mieć wrażenie, że TA usunięta scena z „Ligi Sprawiedliwości” oryginalnie miała większe znaczenie, niż tylko bycie easter eggiem. Wydaję mi się, że ona miała być nawiązaniem do sceny z „Człowieka ze Stali”, a konkretnie do słów: „wszystkie te zmiany przez przechodzisz, pewnego dnia pomyślisz o nich jak o błogosławieństwie. I kiedy ten dzień nadejdzie, to będziesz musiał podjąć decyzję - albo staniesz dumnie przez ludzkością albo tego nie zrobisz”. Clark specjalnie wybiera swój dawny, niebiesko-czerwony strój zamiast tego mrocznego, czarnego.
Czy w tym jest jakieś ziarnko prawdy, panie Snyder?

Tak jak wspomnieliśmy, pan Snyder odpowiedział wiernemu fanowi:

To oczywiście jest prawda (wszystko co napisałeś) i on czuje, że w pewnym sensie urodził się teraz 2 razy: raz na Kryptonie i teraz na Ziemi. To w jaki sposób porusza się po statku utwierdza go dokładnie w tym przekonaniu. 

Czy fani doczekają się kiedyś „Ligi Sprawiedliwości” w wersji reżyserskiej Zacka Snydera?

Okazuje się, że scena, która wcześniej była uznana za zwykły wizualny easter egg nawiązujący do serii komiksów The Return of Superman, tak naprawdę była bardzo subtelnym rozbudowaniem postaci Clarka Kenta i ukazaniem tego, jak zmienił się na przestrzeni 3 filmów wyreżyserowanych przez Zacka Snydera. Niestety, nawet taka krótka, trwająca niespełna minutę scena musiała zostać usunięta, przez co w finalnej wersji filmu możemy się tylko domyślać, skąd Superman wziął swój strój:

A Wy uważacie, że ta scena nie powinna zostać usunięta z finalnej wersji „Ligi Sprawiedliwości”? Sam film jest już dostępny w cyfrowej sprzedaży, natomiast wersja Blu Ray i DVD ukaże się na półkach sklepowych dopiero 13 marca 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.