Zack Snyder zdradził, że w „Lidze Sprawiedliwości” pojawiło się odniesienie do „Strażników”

Sergiusz Kurczuk
07.03.2018 14:07
Zack Snyder zdradził, że w „Lidze Sprawiedliwości” pojawiło się odniesienie do „Strażników” Fot. kadr z filmu "Watchmen: Strażnicy"

Okazuje się, że w ostatnim filmie Zacka Snydera wciąż ukrywają się smaczki ukryte dla prawdziwych fanów komiksów.

Zack Snyder słynie z tego, że w swoich filmach zamieszcza wiele odniesień do komiksowego świata, ale również swoich poprzednich dzieł. Może i „Liga Sprawiedliwości” nie pobiła kinowego uniwersum Marvela, ale trzeba przyznać, że odniesienia do papierowego świata superbohaterów DC zadowolą każdego fana Batmana, Supermana i spółki. Reżyser pod koniec lutego 2018 roku potwierdziła jedną z fanowskich teorii dotyczących Clarka Kenta, a na początku marca wyznał jakie znaczenie ma stary motocykl w garażu Bruce'a Wayne'a w filmie „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości”. Tym razem okazało się, że w „Lidze Sprawiedliwości” był wciąż nieodkryty Easter Egg.

„Strażnicy” w „Lidze Sprawiedliwości”

Zanim Snyder wziął się za reżyserowanie jednego z najdłużej wyczekiwanych filmów superbohaterskich w historii, miał na swoim koncie adaptacje innego komiksowego dzieła. Mowa o „Strażnikach” Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa - powieści graficznej, która zmieniła świat herosów w rajtuzach, wywracając go do góry nogami. Chociaż Moore stworzył komiks w taki sposób, by nie dało się go przełożyć na język filmu, Snyderowi udało się odtworzyć najbardziej podstawową warstwę szkatułkowej opowieści. 

Okazało się, że Barry Allen (Ezra Miller), lepiej znany jako Flash stał się postacią, za pomocą której Syder przemycił nawiązanie do swojego wcześniejszego filmu oraz dzieła Moora i Gibbonsa. Powiadomił o tym swoich fanów tradycyjnie za pośrednictwem serwisu społecznościowego Vero. Filmowiec wrzucił kadr z „Ligi Sprawiedliwości”, na którym widzimy młodego herosa w cywilu. Bystre oko dostrzeże jednak szczegół bezsprzecznie kojarzący się ze „Strażnikami”.

print screen Vevo/Zack Snyder Fot. foto: print screen Vevo/Zack Snyder

Filmowiec jednak nie powiedział wprost, o co chodzi. Wskazał jednak, że tropem jest koszulka Barry'ego. Widnieje na niej rysunek tratwy otoczonej morskimi ptakami. Na górze znajduje się fragment napisu odnoszącego się do „Opowieści o Czarnym Frachtowcu”. Jest to komiks czytany przez jednego z bohaterów „Strażników”. Metaforyczna historia rozbitka znajduje się również w najdłuższej wersji reżyserskiej filmu „Watchmen: Strażnicy”. Można ją również znaleźć jako samoistny, krótki film animowany.

„Liga Sprawiedliwości” nie jest wybitną produkcją, ale Snyderowi należy się uznanie za przemycanie odniesień do innych tekstów kultury i puszczanie oka w kierunku widzów zaznajomionych z komiksowym uniwersum. Ciekawe ile jeszcze Easter eggów znajduje się w produkcjach reżysera?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.