20.09.2019 10:19

Zaginiony film George'a A. Romero w końcu doczeka się premiery

W 2018 roku żona zmarłego twórcy "Nocy żywych trupów" zapowiedziała, że odzyskano utracony film George'a A. Romero - "The Amusement Park". Kiedy premiera filmu?

The Amusement Park
foto: kadr z filmu The Amusement Park

Fani twórczości George'a A. Romero mają powód do świętowania. Niebawem będą mieli okazję zobaczyć nigdy niewydany film reżysera pod tytułem "The Amusement Park". Organizacja The George A. Romero Foundation ogłosiła, kiedy zaginiona produkcja ujrzy w końcu światło dzienne.

"The Amusement Park" - premiera zaginionego filmu George'a A. Romero

W 2018 roku Suzanne Desrocher-Romero - żona zmarłego filmowca poinformowała, że "The Amusement Park" zostanie odrestaurowany.

Odnaleziono nigdy niewydany film George'a Romero sprzed 45 lat. Czy trafi do kin?
Odnaleziono nigdy niewydany film George'a Romero sprzed 45 lat. Czy trafi do kin?
Przeczytaj także Odnaleziono nigdy niewydany film George'a Romero sprzed 45 lat. Czy trafi do kin?

Pomogła jej w tym wyżej wspomniana fundacja, która zebrała pieniądze na ten cel za pomocą crowdfundingu. Udało się i niebawem odbędą się pokazy produkcji. The George A. Romero Foundation poinformowała o tym na swoim Twitterze.

"

The George A. Romero Foundation jest podekscytowana faktem, że "zaginiony" film "The Amusement Park" będzie miał swoją oficjalną premierę w niedzielę 12 października w Regent Square Theater w Pittsburghu. Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do tego, by ten pokaz mógł dojść do skutku. "

"The Amusement Park" powstał w 1973 roku. Była to produkcja stworzona na zamówienie jednej ze stacji telewizyjnych, ale nigdy nie została wyemitowana. Scenariusz do dreszczowca napisał Wally Cook. Jak prezentuje się oficjalny opis fabuły filmu?

"

Starszy pan myślał, że to będzie zwyczajny dzień w parku rozrywki, ale wkrótce trafia w sam środek budzącego się koszmaru, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliście. "

The George A. Romero Foundation
Szaleńcy
Szaleńcy
Przeczytaj także Nie żyje gwiazda z horroru George'a Romero "Szaleńcy"

Na Twitterze fundacji zamieszczono również wiele dodatkowych materiałów, takich jak zdjęcia zza kulis, przedstawiających Romero przy pracy.

Na razie nie wiadomo, czy produkcja w jakikolwiek sposób zostanie zaprezentowana fanom reżysera, którzy nie będą mieli okazji być w Pittsburghu w 12 października 2019 roku. Niewykluczone jednak, że film zostanie zaprezentowany za darmo w sieci. Miłośnicy twórczości Romero muszą uzbroić się więc w cierpliwość.

Resident Evil 2
Resident Evil 2
Przeczytaj także Nowy aktorski zwiastun gry Resident Evil 2 składa hołd twórczości George'a Romero

Zobacz też: George Romero: „The Walking Dead” i „World War Z” zabiły filmy o zombie

Tagi: News George A. Romero Horror