Zakaz sprzedaży różdżek fanom Harry'ego Pottera

Robert Skowronski
16.08.2016 09:54
Zakaz sprzedaży różdżek fanom Harry'ego Pottera Fot. kadr z filmu

Miłośnicy książek i filmów o Harrym Potterze zostali napiętnowani w najbardziej dla nich dotkliwy sposób. Nie mogą kupować różdżek.

Wraz z rosnącą popularnością opowieści o młodym czarodzieju rynek zapełniał się kolejnymi gadżetami z serii autorstwa J.K. Rowling. Potteromania zdążyła już przycichnąć, jednak nigdy do końca nie umarła, a teraz wraz z nadchodzącą premierą nowej książki zaczyna przeżywać swoją drugą młodość.

Produkty komercyjne znajdują masę nabywców. Ci jednak zaczęli też sięgać po rzeczy, które przynajmniej z założenia, naprawdę mają magiczne funkcje. Sklepy ezoteryczne posiadają półki wypełnione różnymi kadzidełkami, olejkami, figurkami bóstw, talizmanami, kamieniami i podobnymi dobrami. Znajdziemy tam też jednak różdżki.

Jednym z lokali oferującym podobne produkty jest Mystical Moments usytuowany w Huddersfield w Wielkiej Brytanii. Właścicielem jest tam Richard Carter i to właśnie on jest negatywnie nastawiony do fanów serii o Harrym Potterze:

Nie uwierzycie ile prawdziwych czarodziejów i czarownic jest na to zezłoszczonych. Bylibyście zdziwieni. Wiedzą, że mogą do mnie przyjść i otworzyć się bez zmartwienia o to, że ludzie pomyślą, że są chorzy psychicznie. Nie mam klientów będących fanami Harry'ego Pottera. Jeżeli ktoś chciałby kupić u mnie różdżkę tylko dlatego, że lubi książkę albo film, to bym jej nie sprzedał tej osobie. Bez względu na to ile pieniędzy by mi oferowała.

J.K. Rowling postanowiła bronić miłośników swojej twórczości twierdząc, że Richard Carter nie posiada w ofercie prawdziwych różdżek. Komentarz żartobliwy, ale i kąśliwy.

Właściciel Mystical Moments doprecyzował swoje myśli, aby nie być postrzeganym jako zagorzały przeciwnik Harry'ego Pottera:

Jeżeli ktoś chce różdżkę dla rozrywki, to powinien jej poszukać na aukcjach internetowych, bo właśnie tam można znaleźć zabawki. Nie znaczy to, że będę wyrzucał ludzi ze sklepu, nawet jeżeli są fanami Pottera. Nie mam nic przeciwko nim, sam lubię te filmy. Jednak różdżki, które robię, bez względu na to w co się wierzy, są prawdziwe i mają wartość duchową. Jeżeli miłośnik Harry'ego Pottera będzie chciał taką nabyć jako zabawkę, to jej nie sprzedam, jednak jeżeli będzie chciał rozpocząć własną spirytystyczną drogę, to proszę bardzo.

Polskie wydanie książki „Harry Potter i przeklęte dziecko” trafi do księgarń 22 października 2016 roku. Wcześniej J.K. Rowling opublikowała też już serię nowych opowiadań. Autorka stała się też scenarzystą filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” oraz zapowiedziała, że nowa seria przerodzi się w całą trylogię.

Macie własną różdżkę? :)

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.