Kolejna kultowa animacja Disneya doczeka się rebootu. Kto wyreżyseruje nową wersję „Zakochanego kundla”?

Natalia Hluzow
20.03.2018 13:40
Kolejna kultowa animacja Disneya doczeka się rebootu. Kto wyreżyseruje nową wersję „Zakochanego kundla”? Fot. kadr z filmu "Zakochany kundel"

Wszystko wskazuje na to, że Disney postanowił zrealizować wersję aktorską każdego znaczącego filmu, jaki kiedykolwiek powstał w Imperium Myszki Miki. „Zakochany kundel” to kolejny film animowany po „Księdze dżungli”, „Pięknej i Bestii”, „Królu Lwie”, „Aladynie”, „Mulan” i „Dumbo”, który doczeka się rebootu.

„Zakochany kundel” to jeden z pierwszych wielkich hitów Disneya, który swoją premierę miał już w 1955 roku (choć do Polski trafił dopiero 40 lat później). Film opowiada historię eleganckiej suczki Lady, która zakochuje się w spotkanym na ulicy zwykłym kundlu, Trampie. Po ogromnym sukcesie „Księgi dżungli”„Pięknej i bestii” oraz odważnych planach wobec „Króla Lwa”, „Aladyna” i innych słynnych animacji, włodarze Disneya zdecydowali się, by ponownie przenieść na ekran również historię Lady i Trampa. 

„Zakochany kundel” w nowej wersji

Produkcja ma łączyć w sobie elementy filmu aktorskiego i animacji CGI, w związku z czym należy spodziewać się efektu podobnego do tego, jaki Jon Favreau osiągnął w „Księdze dżungli” i jaki zamierza osiągnąć w „Królu Lwie”, gdzie realistycznie wyglądające zwierzęta mają przemówić ludzkim głosem. 

Tym razem jednak reżyserią nie zajmie się Happy z „Iron Mana”, lecz Charlie Bean, który wcześniej pracował m.in. jako scenarzysta „Laboratorium Dextera”, „Atomówek”, „Sponge Boba” oraz jako reżyser „Robot Boya” i „LEGO: NINJAGO”. Za produkcję będzie odpowiedzialny Brigham Taylor, producent „Księgi dżungli”. 

Niestety film nie będzie tworzony z myślą o kinowej dystrybucji, lecz jako projekt skierowany na platformę streamingową Disneya. Wytwórnia planuje tworzyć ok. sześciu takich produkcji rocznie. Wśród nich znajdzie się również serial osadzony w uniwersum Star Wars, reżyserowany przez Jona Favreau. Premiera „Zakochanego kundla” w serwisie Disneya planowana jest na 2019 rok.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.