05.12.2018 10:52

Zakończono zdjęcia do "Rambo 5". Sylvester Stallone pożegnał się z rolą komandosa?

Sylvester Stallone podzielił się ze swoimi fanami nagraniem z ostatniego dnia zdjęciowego filmu Rambo 5. Aktor jest dumny z zakończenia prac nad kolejnym rozdziałem opowieści o walecznym komandosie. 

Sylvester Stallone na planie Rambo 5
foto: GTRES/G3 Online/East News

Jesienią 2018 roku rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Rambo 5" z Sylvesterm Stallonem w roli głównej. Najwidoczniej praca na planie była niezwykle owocna, bo już ją zakończono. Poinformował o tym gwiazdor filmu za pośrednictwem swojego Instagrama. 

"Rambo 5" - zakończono zdjęcia do filmu

Sylvester Stallone wszedł na plan "Rambo 5" na początku października 2018 roku. Co jakoś czas pojawiały się zdjęcia i wideo z miejsca pracy, bardzo często zamieszczane przez samego aktora. Tym razem odtwórca Johna Rambo podzielił się filmem, na którym informuje o swoim ostatnim dniu na planie filmu. Stallone jest zadowolony z ukończenia pierwszego etapu prac nad kolejnym rozdziałem z życia fikcyjnego bohatera. W krótkim wideo nie zabrakło również wspomnień z czasów kręcenia pierwszej części "Rambo".

"

Cóż, to wszystko. To była moja ostatnia scena do "Rambo5: Last Blood", tak przynajmniej dotychczas nazywali ten film. To była niesamowita podróż, naprawdę. Ta postać została mi zaprezentowana w roku 1980. Nikt nie chciał zrobić tego filmu. Prawdę mówiąc, byłem jedenastą osobą, którą przesłuchiwali. Ludzie patrzyli na ten projekt, jak gdyby był przeklęty. Ja spojrzałem i powiedziałem, że to niesamowita szansa.  "

Dziś trudno w to uwierzyć, bo seria "Rambo" stała się ikoną kina akcji, ale zanim powstała pierwsza część, nie wiele osób z branży filmowej chciało być zaangażowanych w historię weterana wojny w Wietnamie rozprawiającego się w pojedynkę z całymi zastępami wrogów. W nowej produkcji John Rambo wyruszy do Meksyku, gdzie będzie walczył z kartelami narkotykowymi

Pod koniec listopada 2018 roku odbyła się premiera innej produkcji ze Slyem w znaczącej roli. Chodzi o film "Creed II" - spin-off Rocky'ego, w którym Stallone gra starego Balboę, trenującego młodego boksera. Po premierze drugiej części "Creeda" aktor zapowiedział, że po raz ostatni wcielił się w Rocky'ego. Czy tak samo będzie w przypadku Rambo? Trudno powiedzieć. Z jednej strony słowa w nagraniu z Instagrama brzmią jak pożegnanie z rolą komandosa. Poza tym Sly ma już 72 lata, więc trudno wyobrazić sobie, żeby za jakiś czas ponownie wystąpił w następnej części "Rambo". Podtytuł "Last Blood" również wskazuje na zakończenie historii Johna Rambo. Z drugiej strony 10 lat temu już wróżono koniec serii, jednak Sly pokazał, że jest w stanie ponownie wcielić się w słynnego komandosa. 

"Rambo 5" - kiedy premiera?

Początkowo kontynuacja przygód Rambo miała wyglądać zupełnie inaczej. Twórcy chcieli powołać do życia serial opowiadający o losach syna postaci stworzonej przez Stallone'a. Aktor miał w tej produkcji w ogóle nie wystąpić. Potem pojawił się pomysł na zekranizowanie książki "The Savage Hunt", w której główny bohater... miał walczyć ze zmutowanymi stworami. W końcu Sly i Adrian Grunberg postanowili stworzyć bardziej przyziemny sequel, który zobaczymy prawdopodobnie jesienią 2019 roku. Jak zakończy się wojna z meksykańskimi gangami narkotykowymi? Czy Rambo poniesie bohaterską śmierć? A może powróci w szóstej części? Przekonamy się za jakiś czas. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Rambo Sylvester Stallone