27.04.2017 15:33

Zakonnica lesbijka od twórcy „Nagiego instynktu”

Zapanował klimat na portretowanie zakonnic stąpających po drodze grzechu. Po sprośnej komedii „The Little Hours” z 2017 roku, w przygotowaniu jest film „Saintre Vierge” o XVII-wiecznej mistyczce i lesbijce w habicie. Kontrowersje gwarantowane. 

Zakonnica lesbijka od twórcy „Nagiego instynktu”
Ampilhac Mireille/ABACA/East News

Przywdziewanie habitu zacznie niedługo się kojarzyć już tylko z zakazanym seksem, wulgaryzmami i demonami. Choć historie o zakonnicach opętanych przez swoją seksualność lub moce nieczyste to temat dobrze znany w kinie (czego najlepszym przykładem są niezwykle kontrowersyjne „Diabły” Kena Russella), to można mówić o wzmożonym zainteresowaniu w zmianie wizerunku siostrzyczek. Lepiej uprawnionej osoby do tego zadania od holenderskiego reżysera Paula Verhoevena nie ma. Od początku swojej kariery słynie ze skandalicznych filmów. Jego ostatnia pozycja - „Elle” z 2016 roku - wzbudziła niemałe kontrowersje z powodu kilkukrotnego ukazania gwałtu, ale w jego filmografii złożonej z takich tytułów jak „Robocop”, „Nagi instynkt” czy „Showgirls” znajdziemy mnóstwo przemocy i perwersji połączonej z niemałą dawką ironii.

Verhoeven wraz z producentem Said Ben Saidem stworzą film „Sainte Vierge” o XVII-wiecznej, włoskiej zakonnicy Benedettcie Carlini, która twierdziła, że doznaje mistycznych wizji małżeństwa z Jezusem Chrystusem, przy okazji oddając się relacjom seksualnym z inną siostrą, którą miała rzekomo molestować. Za swoje niecne czyny spędziła 35 lat swojego życia pod kluczem.

Film będzie oparty na książce „Immodest Acts: The Life Of A Lesbian Nun In Renaissance Italy” Judith C Brown. Główną rolę zagra Virginie Efira. Scenariusz napisze Gerard Soeteman, odpowiedzialny za skrypt do innych filmów Verhoevena jak „Czwarty człowiek”.  

Kamil Dachnij
Tagi: Film