24.01.2019 11:51

"Zakonnica" - znamy datę premiery filmu na DVD i Blu-ray

"Zakonnica" to kolejny film ze świata "Obecności" w reżyserii Jamesa Wana. Najnowsza uczta grozy zagłębia się w szokującą historię demonicznej zakonnicy, którą można było po raz pierwszy zobaczyć w "Obecności 2". 

Zakonnica
foto: materiały prasowe

Kiedy młoda zakonnica (Charlotte Hoppe) w rumuńskim klasztorze odbiera sobie życie, Watykan posyła tam jako śledczych nękanego koszmarami przeszłości księdza (Demian Bichir) i nowicjuszkę (Taissa Farmiga), tuż przed ślubami zakonnymi. Wspólnie odkrywają straszny sekret zakonu. Ryzykując nie tylko życie, ale też wiarę i dusze, stawiają czoło złej sile pod postacią demonicznej zakonnicy. Wkrótce klasztor staje się miejscem przerażającej walki żywych z przeklętymi.

"Zakonnica" to najnowszy film ze świata uniwersum "Obecności", najpopularniejszego cyklu horrorów ostatnich lat. Obraz wyreżyserował Corin Hardy ("Z lasu"), a jednym z jego producentów jest James Wan, reżyser odpowiedzialny za realizację "Obecności" i "Obecności 2" oraz podbijającego ekrany światowych kin "Aquamana". Oto zwiastun filmu:

Znamy datę premiery Zakonnicy na DVD i Blu-ray

W horrorze "Zakonnica" występują nominowany do Oscara Demian Bichir ("Lepsze życie"), Taissa Farmiga (serial "American Horror Story"), Jonas Bloquet ("Elle"), Charlotte Hope (serial "Gra o tron"), Ingrid Bisu ("Toni Erdmann") oraz Bonnie Aarons, która powraca w roli przerażającej Zakonnicy.

Za scenariusz "Zakonnicy" odpowiedzialny jest Gary Dauberman, który wcześniej stworzył dwa filmy z uniwersum "Obecności", czyli "Annabelle" oraz "Annabelle: Narodziny zła". Zdjęcia do horroru "Zakonnica" powstawały w Rumunii, w plenerach w Bukareszcie i w Transylwanii oraz ich okolicach, a w szczególności w dwóch XIV-wiecznych zamkach i w opuszczonym średniowiecznym forcie, które nadały produkcji charakter klasycznego horroru. Niektóre wnętrza wybudowano na planach zdjęciowych w Castel Film Studio w Bukareszcie.

Zakonnica - kiedy na DVD?

Na ekrany światowych kin horror "Zakonnica" trafił we wrześniu 2018 roku. W pierwszy weekend wyświetlania w amerykańskich kinach wygenerował w notowaniach box office rekordowy wynik blisko 54 milionów dolarów. W sumie na całym świecie obraz zarobił ponad 365 milionów dolarów stając się najbardziej dochodową produkcją ze świata "Obecności". W polskich kinach obejrzało go prawie 800 000 widzów. Premiera horroru "Zakonnica" na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray i DVD już 30 stycznia 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: News Zakonnica