Zapowiedź dramatu science fiction od twórcy „Sicario”
Robert Skowronski
10.08.2016 13:56
Zapowiedź dramatu science fiction od twórcy „Sicario” Fot. kadr z wideo

Produkcja spod znaku science fiction podpisana nazwiskiem Denisa Villeneuve'a doczeka się pierwszej zapowiedzi. Zobaczcie teaser filmu „Arrival”.

Kanadyjski twórca nie przyzwyczaił nas raczej do innego rodzaju kina stawiając a to na dramat w „Pogorzelisku”, thriller w „Labiryncie”, czy kryminał w rozgrywającym się w Meksyku „Sicario”. W centrum swojej twórczości zawsze jednak stawiał ludzkie rozterki i dramatyzm wydarzeń. Małym zaskoczeniem może wydawać się zatem wzięcie się za sci-fi.

Choć „Arrival” będzie opowiadać o spotkaniu z przybyszami z innej planety. To nie będzie to dzieło wypełnione akcją i efektownymi strzelaninami. Możemy raczej liczyć na obraz utrzymany w duchu pozostałych dzieł Villeneuve'a. Jednak w pełni przekonamy się o tym podczas festiwalu w Wenecji, gdzie dzieło będzie miało premierę lub 11 listopada 2016 roku, kiedy film wejdzie do regularnej dystrybucji.

„Arrival” jest adaptacją opowiadania „Historia twojego życia”, które zostało napisane piórem Teda Chianga. Zobaczymy jak na naszą planetę przybywają obcy. Kontakt z nimi nawiąże specjalistka w dziedzinie lingwistyki, dr Louise Banks (Amy Adams). To doprowadzi do tego, że zacznie ona doświadczać tajemniczych wizji - te są kluczem do rozwiązania największej zagadki ludzkości. Kobieta poczuje też, że nie tylko jej życie, ale i cała Ziemia są w niebezpieczeństwie.

Na ekranie pojawią się gwiazdy światowego kina z Amy Adams i Jeremym Rennerem na czele. Zobaczyć też będziemy mogli Foresta Whitakera, Michaela Stuhlbarga czy Marka O'Briena. Film powstaje na podstawie scenariusza autorstwa Erica Heisserera, który ma na koncie m.in. teksty „Kiedy gasną światła” czy remake'u „Koszmaru z ulicy Wiązów”.

Zobaczcie teaser „Arrival”:

O swojej roli i związanych z nią trudach opowiedziała Amy Adams:

Moja bohaterka wydaje się taka prawdziwa, to ktoś z kim miałabym ochotę porozmawiać. Pod względem emocjonalnym podróż, którą odbywa była dla mnie czymś dewastującym.

Innym dziełem, nad którym pracuje teraz Denis Villeneuve jest „Łowca androidów 2”, czyli kontynuacja słynnej dystopii Ridleya Scotta. Obraz ma zadebiutować na wielkim ekranie 12 stycznia 2018 roku. Szczegóły fabuły wciąż trzymane są w tajemnicy. Wiemy jednak, że akcja filmu ma się rozgrywać kilka dekad po wydarzeniach z pierwszej części.

Jak Wam się podoba zapowiedź „Arrival”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.