27.07.2017 11:12

Zapowiedź filmu „Sharknado 5: Global Swarming”

Seria „Rekinado” to jeden z większych fenomenów złego kina. Większość widzów ją wyśmiewa, ale kontynuacje wciąż powstają. 

Zapowiedź filmu „Sharknado 5: Global Swarming”
foto: kadr z filmu

Rzekomo w 5. części serii „Rekinado” fabuła ma powrócić do samego początku, aby odkryć sekret szalejącej po całej ziemi chmary rekinów. Fin Shepard (Ian Ziering) wraz ze swoją bioniczną żoną April (Tara Reid) wyruszą na misję, aby odzyskać swojego syna, który utknął w Rekinadzie i przemieszcza się po całym świecie. Bohaterom pomocy udzielą m.in. sportowcy, dziennikarze telewizyjni i naukowcy. Czyli czekają nas przystanki m.in. w Londynie, Tokio, Rzymie i Amsterdamie. Najlepszym fragmentem krótkiej zajawki są słowa wypowiedziane przez Fina, które są nawiązaniem do kwestii Indiany Jonesa z „Poszukiwaczy zaginionej arki”: „Dlaczego to zawsze muszą być rekiny?”

Obsada nowego „Rekina” jest obłędna. Włoski model i aktor Fabio Lanzoni zagra papieża, Charo będzie królową Anglii, Chris Kattan (znany ze swoich improwizacji w „Saturday Night Live”) zagra premiera Wielkiej Brytanii, Tony Hawk specjalistę od broni, Clay Aiken (finalista „American Idol”) genialnego informatyka, Olivia Newton-John (piosenkarka i odtwórczyni Sandy z musicalu „Grease”) naukowca, Bret Michaels (z popularnego w latach 80. pudel metalowego zespołu Poison) artystę, który pomimo potrącenia przez autobus nie przestaje grać na gitarze. Możemy również spodziewać się cameo Dolpha Lundgrena, Ala Rokera i Dana Foglera.

Reżyserem „Sharknado 5: Global Swarming” jest Anthony C. Ferrante, czyli facet odpowiedzialny za poprzednie części, zaś autorem scenariusz jest Scotty Mullen, mający na koncie skrypt do filmu „Zoombies” z 2016 roku, gdzie wirus rozprzestrzeniał się po parku safari i zmieniał wszystkie zwierzęta w zombie. Trzeba przyznać, że Syfy wie kogo zatrudniać do swojej produkcji. Jej premiera odbędzie się 6 sierpnia 2017 roku

Kamil Dachnij
Tagi: Rekinado News