14.05.2019 17:54

Zawieszono zdjęcia do "Bonda 25". Daniel Craig trafił do szpitala w wyniku kontuzji

Praca nad "Bondem 25" w końcu się zaczęła, ale zdjęcia należało przerwać z powodu kontuzji, której doświadczył Daniel Craig, wcielający się w Jamesa Bonda. Co stało się aktorowi?

Daniel Craig
foto: SplashNews.com/East News

Fani przygód agenta 007 od dawna czekają na kolejną część serii. Praca nad niezatytułowanym filmem znaczenie się opóźniła, ponieważ tuż przed rozpoczęciem zdjęć, poprzedni reżyser z powodu nieporozumień artystycznych postanowił zrezygnować z filmu i producent musiał szukać jego zastępcy. W końcu się udało i schedę po Dannym Boyle'u przejął Cary Joji Fukunaga. W końcu po wielu miesiącach obsuwy zdjęcia do "Bonda 25" w końcu się rozpoczęły. Niestety znowu trzeba było przerwać produkcję. Tym razem z powodu kontuzji, której doświadczył Daniel Craig

15 aktorów, którzy prawie zginęli na planie filmowym
15 aktorów, którzy prawie zginęli na planie filmowym
Przeczytaj także 15 aktorów, którzy prawie zginęli na planie filmowym

"Bond 25" - Daniel Craig kontuzjowany, zdjęcia do filmu wstrzymane

Jak donosi serwis The Sun, Daniel Craig nie miał szczęścia podczas jednej ze scen kręconej na Jamajce. Ubrany w ikoniczny garnitur odtwórca głównego bohatera poślizgnął się podczas kręcenia pościgu. Aktor upadł i to tak niekorzystnie, że najprawdopodobniej skręcił sobie kostkę. Uraz wykluczył dalsze nagrywanie scen z jego udziałem. Craig wrócił do Stanów Zjednoczonych na zdjęcie rentgenowskie. Jak na ironię losu przystało, do wypadku doszło podczas kręcenia jednej z ostatnich scen na Jamajce. Reszta zdjęć z udziałem aktora powstanie w studiu Pinewood Studios w Londynie. Kontuzja spowodowała, że prace na planie "Bonda 25" wstrzymano do odwołania. Twórcy mają nadzieję, że zwichnięcie Craiga nie opóźni ponownie premiery filmu. 

To nie pierwszy raz, kiedy gwiazdor doświadczył fizycznego bólu podczas kręcenia Bonda. Od kiedy przejął rolę agenta 007, główny bohater stał się postacią o wiele bardziej sprawną fizycznie, niż dotychczas. Podczas kręcenia "Casino Royale" niejednokrotnie doświadczył siniaków, stłuczeń i innych drobnych urazów. Podczas jednej ze scen kaskaderskich, cios w twarz pozbawił go dwóch zębów. W czasie pracy nad "Quantum of Solace" zerwał sobie mięsień oraz stracił opuszek palca. Po "Spectre" miał pamiątkę w postaci urazu kolana, który był tak poważny, że pracę na planie wstrzymano na dwa tygodnie. Miejmy nadzieję, że tym razem przerwa będzie krótsza i aktor szybko wróci do zdrowia. 

"Bond 25" - kiedy premiera?

Premiera nowych przygód Bonda została zapowiedziana na 8 kwietnia 2020 roku. Jeśli kontuzja 51-letniego aktora okaże się poważniejsza niż początkowo przypuszczani, film może trafić do kin z kolejnym poślizgiem. Na razie nie wiadomo, co Craigowi zalecą lekarze oraz jakie decyzje podejmą twórcy 25. części przygód Jamesa Bonda

>>Zobacz: Aktorka została trwale okaleczona na planie horroru „Ghostland”<<

Tagi: News James Bond Daniel Craig