20.07.2018 12:17

Zazie Beetz ma dołączyć do obsady filmu „Joker” z Joaqinem Phoenixem

Hollywood Reporter poinformował, że aktorka znana z „Deadpoola 2” i serialu „Atlanta” ma zagrać rolę w nadchodzącym filmie o Jokerze z Joaquinem Phoenixem w roli głównej.

Zazie Beetz
foto: Brent N. Clarke/Invision/AP/Fotolink

Na początku lipca 2018 roku Warner Bros. oraz DC Comics poinformowali, że w filmie o Jokerze główną rolę zagra Joaquin Phoenix, choć sam aktor kilka miesięcy wcześniej zarzekał się w wywiadzie, że nie ma pojęcia o co dziennikarzom chodzi. Następnie potwierdzono, że produkcja będzie się po prostu nazywała „Joker”, a jej premiera odbędzie się w październiku 2019 roku. 

Jak dowiaduje się Hollywood Reporter, już całkiem niedługo obsada „Jokera” znacznie się powiększy. Według informacji portalu, z twórcami filmu spotkała się Zazie Beetz, którą ostatnimi czasy mogliśmy podziwiać w „Deadpoolu 2”, gdzie zagrała mutantkę Domino, a także w serialu „Atlanta”, w którym wciela się w Van, dziewczynę/byłą dziewczynę głównego bohatera Earna (w tej roli twórca serialu, Donald Glover).

Zazie Beetz zagra w Jokerze?

Według informacji udostępnionych przez THR, Beetz miałaby się wcielić w samotną matkę, która szybko staje się obiektem zainteresowania mężczyzny, który w przyszłości będzie znany jako Joker. Czyżby reżyser i scenarzysta „Jokera” Todd Philips chciał nawiązać do jednego z najważniejszych komiksów o Księciu Zbrodni, czyli do „Zabójczego żartu”? Tam bezimienny mężczyzna znajduje miłość, która następnie zostaje mu odebrana. Być może Beetz wcieli się właśnie w żonę postaci Joaquina Phoenixa. 

Wiemy, że film Todda Phillipsa ma opowiadać o początkach Jokera w Gotham City i toczyć się we wczesnych latach 80. Zobaczymy w nim prześladowanego i dręczonego młodego chłopaka, który z czasem przeradza się w jednego z najbardziej niebezpiecznych morderców w Gotham. Celem Phillipsa jest, by było to nie tylko studium groteskowej postaci, ale też ważna przestroga dla widzów. Jak zapowiadają twórcy, produkcja zostanie zrealizowana w naturalistycznym stylu i będzie przypominała bardziej gangsterskie kino Martina Scorsese niż ostatnie filmy DC. 

Kiedy premiera Jokera?

Zdjęcia do „Jokera” mają ruszyć już we wrześniu 2018 roku. Premiera produkcji została wyznaczona na dzień 4 października 2019 roku. 

   

Kamil Kacperski
Tagi: News Joker DC Comics Joaquin Phoenix