20.03.2020 13:32

Zdjęcia do filmu o Elvisie Presleyu zawieszone do odwołania. Wpływ na decyzję ma stan zdrowia Toma Hanksa

Twórcy powstającego filmu biograficznego o Elvisie Presleyu wydali oficjalne oświadczenie w sprawie zawieszenia zdjęć i Toma Hanksa chorego na COVID-19.

Tom Hanks
foto: Invision/Invision/East News

W pierwszej połowie marca 2020 roku świat obiegła informacja na temat Toma Hanksa, który zaraził się koronawirusem. W związku z chorobą aktora, który brał udział w zdjęciach do filmu biograficznego o Elvisie Presleyu, zawieszono produkcję. Reżyser nadchodzącej biografii wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Film o Presley zawieszony z powodu choroby Toma Hanksa

Produkcja filmu o Elvisie Presleyu miała ruszyć niebawem, jednak prace zostały wstrzymane po wykryciu w organizmie Hanksa koronawirusa. Aktor wraz ze swoją żoną Ritą Wilson zostali poddani kwarantannie.

Tom Hanks i Rita Wilson
Tom Hanks i Rita Wilson
Przeczytaj także Jaki jest stan zdrowia Toma Hanksa i Rity Wilson? Aktor podzielił się nowymi informacjami

Na Twitterze reżysera biografii Baza Luhrmanna pojawił się post, w którym filmowiec poinformował co dalej z pracą nad filmem o słynnym muzyku.

"

Jestem przekonany, że to nie będzie żadną niespodzianką, że nie obecna sytuacja nie jest momentem, w którym powrócimy do produkcji filmu. Chcę, żebyście wiedzieli, że nie oznacza to rezygnacji z pracy w Queensland. W rzeczywistości nie zwijamy planu filmowego, tylko po prostu zamykamy swoją przestrzeń twórcą na kilka następnych dni.

Rozmawiałem z premier stanu Annastacią Palaszczuk i wszyscy jesteśmy zgodni, że w obecnej sytuacji wszyscy ludzie z całego świata, podążający różnymi życiowymi ścieżkami powinni przebywać teraz w domach ze swoimi ukochanymi (myjąc ręce pięć razy dziennie). 

Wszystko idzie dobrze. Wciąż mamy pasję do tego filmu i chęć powrotu na Złote Wybrzeże, podejmując pracę w miejscu, w którym przerwaliśmy, jak tylko przyjdzie odpowiednia pora. "

Reżyser doszedł do wniosku, że nie będzie narażał pozostałych członków obsady i ekipy filmowej, więc zadecydował zrobienie przerwy od filmu o Presleyu. Na razie nie wiadomo, na jak długo produkcja została zawieszona. Prawdopodobnie twórcy czekają, aż sytuacja na świecie zostanie opanowana i Tom Hanks wróci do zdrowia. 

Czy boisz się koronawirusa?

Oscar
Oscar
Przeczytaj także Jak pandemia koronawirusa wpłynie na przyszłe rozdanie Oscarów?

Biografia Elvisa Presleya - kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo, kiedy film o królu rock and rolla trafi do kin. Prawdopodobnie data premiery zostanie zmieniona ze względu na opóźnienia spowodowane koronawirusem. W głównego bohatera wcieli się Austin Butler. Hanks zagra menadżera Presleya. W obsadzie zobaczymy również Maggie Gyllenhaal, która wcieli się w matkę piosenkarza.

Elvis Presley
Elvis Presley
Przeczytaj także Wiemy, kto zagra Elvisa Presleya w filmie biograficznym o królu rock'n'rolla

Zobacz też: Gwiazda Marvela pochwaliła się, że zignorowała kwarantannę. Fani są oburzeni jej nieodpowiedzialnym zachowaniem

Tagi: Elvis Presley Film Tom Hanks koronawirus