Zdjęcia z planu „Avengers 4” potwierdzają, że Hawkeye stanie się Roninem

Sergiusz Kurczuk
25.10.2017 10:44
Zdjęcia z planu „Avengers 4” potwierdzają, że Hawkeye stanie się Roninem Fot. Everett Collection/East News

Jeremy Renner od wielu lat wciela się w postać Hawkeye'a. Fani komiksów od jakiegoś czasu podejrzewali, że w kolejnych filmach z serii „Avengers” postać porzuci swoją tożsamość, wskoczy w nowy kostium i przyjmie pseudonim Ronin. Najnowsze zdjęcia z planu zdają się potwierdzać tę teorię.

Clint Barton, lepiej znany jako Hawkeye nie znajduje się może na pierwszym planie kinowego uniwersum Marvela, ale niejednokrotnie dowiódł, że należy mu się miejsce w gronie największych superbohaterów na świecie. Hawkeye posiada niezwykłe umiejętności strzeleckie i chociaż zazwyczaj korzysta z łuku, świetnie radzi sobie również z bronią palną. Okazuje się, że wkrótce ta postać przejdzie dużą metamorfozę. 

Latem 2017 roku pojawiły się zdjęcia z planu „Avengers 4”, na których można było zobaczyć nową fryzurę Rennera. Głowę aktora zdobiła wariacja na temat irokeza. Wielu fanów od razu stwierdziła, że Hawkeye porzuci dawny pseudonim i zostanie bohaterem znanym jako Ronin. W komiksach tak właśnie się stało. Tuż po evencie Civil War Hawkeye postanowił przyjąć nową tajną tożsamość. Jako Ronin dołączył do New Avengers. Zamiast łukiem, posługiwał się broniami typowymi dla wojowników z Dalekiego Wschodu - katanami i nunczako. Oczywiście po jakimś czasie wrócił do starego kostiumu i ksywki. Obecnie Roninem jest były mąż Black Widow, czyli postać lepiej znana jako Red Guardian. 

Dark Reign The List Avengers vol. 1 nr 1 Fot. foto: Dark Reign The List Avengers vol. 1 nr 1/Marvel Comics

Na Twitterze pojawiły się zdjęcia z planu 4 części produkcji o największych herosach Marvela. Widzimy na nich Rennera w długim płaczu. Jednak spod poły wystaje fragment zloto-czarnego kostiumu, który w komiksach Barton nosił jako Ronin. Przemiana filmowego Hawkeye'a w Ronina wydaje się nadzwyczaj prawdopodobna nawet bez tego newsa z planu zdjęciowego.

Podczas „Wojny Bohaterów” Hawkeye stanął po stronie Kapitana Ameryki, Falcona, Winter Soldiera i Scarlet Witch. Pod koniec filmu okazało się, że Black Widow też sercem była z tymi bohaterami. Jak zostało pokazane na plakatach promujących „Avengers: Infinity War”, wygląd większości wymienionych postaci trochę się zmieni. Steve Rogers zapuści brodę, pozbędzie się gwiazd z kostiumu i prawdopodobnie wcieli się w Nomada. Black Widow zmieni fryzurę, nawiązując do komiksowej Yeleny Belovej. Z ramienia Winter Soldiera zniknie czerwona gwiazda. Czemu więc Hawkeye nie miałby zostać Roninem?

Smutna wiadomość dla wszystkich fanów Rennera. Hawkeye do tej pory był jednym z Avengerów najrzadziej pokazywanych na ekranie . Jeżeli kostium filmowego Ronina będzie wyglądał, jak w komiksach, to twarz aktora nadal będzie dla widzów rzadkim widokiem. Czy przypuszczenia fanów okażą się prawdziwe? Przekonamy się w maju 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.