09.04.2018 15:08

Zdjęcie z filmu o gigantycznym prehistorycznym rekinie z Jasonem Stathamem w roli głównej

Nadciąga „The Meg” - film o megalodonie, który przetrwał do naszych czasów. Na przeciwko prehistorycznego rekina stanie sam Jason Statham. 

Jason Statham
foto: Wiese/face to face/East News

„The Meg” to kolejny thriller o krwiożerczym rekinie atakującym ludzi. Tym razem w tytułowej roli zobaczymy naprawdę wielką rybę, która zjadłaby na śniadanie potwora ze „Szczęk”. Chodzi o wymarły wiele milionów lat temu prehistoryczny gatunek rekina, znany wśród naukowców jako megalodon. Osobniki magalodona mierzyły nawet do 20 metrów długości. Właśnie z takim stworzeniem przyjdzie się zmierzyć Jasonowi Stathamowi, który wystąpił w głównej roli w produkcji Jona Turteltauba.

„The Meg” - nowe zdjęcie z filmu

Magazyn Entertainment Weekly zaprezentował nową fotkę przedstawiającą ogromnego rekina. Co prawda Meg nie jest widoczny w pełnej krasie, ale zdjęcie oddaje wielkość zwierzęcia. Widok z lotu ptaka przedstawia grupkę osób, które pływają na kajakach, pontonach i materacach. Pod nimi kłębi się woda i rysuje się kształt megalodona. Jedyny fragment wystający ponad powierzchnię wody to ogromna płetwa grzbietowa. Plażowicze uciekają w popłochu. 

The Meg

Pojawiła się też nowa informacja dotycząca produkcji filmu. Okazuje się, że Statham pływał z prawdziwymi rekinami. Nieustraszony aktor wspomniał o tym w rozmowie z Entertainment Weekly. 

"

Podczas przygotowań do zdjęć, wybraliśmy się na Fidżi i nurkowaliśmy z kilkoma żarłaczami tępogłowymi. Karmili je z ręki, co jest niesamowitym przeżyciem. Te stworzenia mają 3 metry długości, są naprawdę wielkie. Było ich od 20 do 30 i były karmione z ręki głowami tuńczyków. Byliśmy bardzo blisko i była to naprawdę spektakularna chwila. Polecam pływanie w bliskiej odległości  od ogromnych 3-metrowych rekinów każdemu. Czujesz niepokój, kiedy jesteś na łodzi, ale gdy już znajdziesz się w oceanie, sprawy obierają inny kierunek. Odprężasz się, bo pływanie w ich środowisku naturalnym jest naprawdę kojące i obawa znika. To niesamowite przeżycie. Cały strach albo to, co postrzegasz jako strach, kończy się w twojej głowie, kiedy jesteś pomiędzy nimi. Gdy pływasz z innymi nurkami, jest to fenomenalne. o jedno z najlepszych doświadczeń, jakie można przeżyć, przynajmniej dla mnie. Jestem wielkim fanatykiem nurkowania. Gdziekolwiek jestem, jeśli mam okazję wskoczenia do oceanu, robię to.  "

„The Meg” - o czym jest film?

Statham wystąpi z takimi aktorami jak Li Bingbing, Cliff Curtis, Rainn Wilson, Ruby Rose, Winston Chao, Page Kennedy, Jessica McNamee, Ólafur Darri Ólafsson, Robert Taylor, Sophia Shuya Cai, oraz Masi Oka. „The Meg” opowiada o grupie naukowców, którzy prowadzą obserwacje dna Pacyfiku. Odkrywają ogromnego rekina, który do tej pory był uważany za wymarły gatunek. Zostają uwięzieni w pułapce bez wyjścia. Na pomoc badaczom rusza ekspert w dziedzinie ratownictwa podwodnego Jonas Taylor, któremu pomaga chińska oceanograf. Czy Taylor wygra walkę z czasem i przede wszystkim z prehistorycznym potworem? Dowiemy się już 10 sierpnia 2018 roku, kiedy film trafi do kin. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Szczęki Jason Statham The Meg