Zdradzono datę premiery, tytuł i zarys fabuły filmu „Jak wytresować smoka 3”

Sergiusz Kurczuk
18.04.2018 12:24
Zdradzono datę premiery, tytuł i zarys fabuły filmu „Jak wytresować smoka 3” Fot. kadr z filmu Jak wytresować smoka

Jeźdźcy smoków mogą powoli szykować się do kolejnej przygody na wyspie Berg. Twórcy filmu „Jak wytresować smoka 3” zdradzili podtytuł i opis tego, co czeka Czkawkę i Szczerbatka. 

Na trzecią część filmu „Jak wytresować smoka” fani muszą jeszcze trochę poczekać. Studia Universal Pictures i DreamWorks Animation pracują nad kolejnymi zapierającymi dech w piersiach przygodami na zamieszkałej przez legendarne gady wyspie Berg. Film Deana DeBlois i Chrisa Sandersa z 2010 roku podbił serca widzów na całym świecie. 4 lata później mieliśmy zobaczyć kontynuację przygód Czkawki i Szczerbatka. W sequelu pojawiło się wiele nowych elementów, poszerzających świat zaprezentowany w pierwszej części. Ostatnia część miała pojawić się jeszcze w roku 2016, ale finalnie premierę przeniesiono na rok 2019. Twórcy postanowili umilić oczekiwania widzów, prezentując oficjalny podtytuł i zapowiadając, co tym razem czeka głównych bohaterów filmu. 

„Jak wytresować smoka 3” - co wydarzy się w filmie?

Studio DreamWorks Animation uchyliło rąbka tajemnicy i zaprezentowało oryginalny podtytuł 3. części „Jak wytresować smoka”. Brzmi on „Hidden World”, czyli „Ukryty świat”. Widzowie będą mieli okazję poznać kolejne nowe postacie zamieszkujące krainę pełną różnorodnych smoków. Potwierdza to oficjalny opis fabuły zaprezentowany przez twórców animacji. 

Kiedy Czkawka spełnia swoje marzenie o stworzeniu utopii dla smoków, Szczerbatek odkrywa nieoswojoną i nieuchwytną towarzyszkę, która odciąga Nocną Furię. Kiedy narasta zagrożenie, pozycja Czkawki jako wodza wioski zostanie poddana próbie. Zarówno smok, jak i jego jeździec będą zmuszeni podjąć niemożliwe decyzje, by uratować tajemniczy gatunek. 

Fabuła nie jest zbyt skomplikowana i każdy, kto widział 2. część, mógł się domyślić, co przyniesie kontynuacja. Jeszcze w 2017 roku twórcy potwierdzili, że w filmie pojawi się nowy złoczyńca o imieniu Grimmel. Nie wiadomo też nic na temat miłości Szczerbatka, chociaż plotki o białej samicy Nocnej Furii pojawiły się już jakiś czas temu. 

„Jak wytresować smoka 3” - kiedy premiera filmu?

Na kinowy debiut animacji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Pierwsze pokazy krótkich fragmentów filmu zostały zapowiedziane na festiwalu Annecy International Animation Film Festival 2018. Twórcy potwierdzili, że premiera „Jak wytresować smoka 3” ma się odbyć 1 marca 2019 roku. Na przygody Czkawki i Szczerbatka będziemy musieli poczekać jeszcze prawie rok. Kim okaże się Grimmel? Czy Szczerbatek przedłuży gatunek, łącząc się w parę z tajemniczą smoczycą? Co Czkawka odkryje w tytułowym ukrytym świecie? Przekonamy się za kilka miesięcy. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.