Zębaty penis w albańskim horrorze o stalkerze Björk. Zobacz zwiastun filmu „Last Days (The Best of Me)”

Sergiusz Kurczuk
06.07.2018 12:16
Zębaty penis w albańskim horrorze o stalkerze Björk. Zobacz zwiastun filmu „Last Days (The Best of Me)” Fot. kadr z filmu Last Days (The Best of Me)

Pierwszy albański horror w historii kina jest inspirowany głośną sprawą stalkera Björk. Film „Last Days (The Best of Me)” zabiera widzów w podróż do chorego umysłu prześladowcy. 

Najwyraźniej bałkańscy twórcy horrorów są wielkimi fanami kina gore. Istnieje spora szansa, że produkcja zatytułowana „Last Days (The Best of Me)” dołączy do grona naprawdę pokręconych tytułów, takich jak na przykład „Srpski Film”. W sieci pojawił się zwiastun pierwszego (tak przynajmniej twierdzą twórcy) albańskiego filmu grozy. Reżyser nie bawił się w subtelności. Od razu wrzucił albańskich widzów na głęboką wodę, tworząc produkcję z nurtu body horror. Jest więc wiele perwersyjnych scen przemocy, litry krwi i... zębaty penis z językiem. Ale czego spodziewać się po firmie producenckiej, która nazywa się Bad Trip Bros.?

„Last Days (The Best of Me)” - zwiastun filmu inspirowanego nękaniem Björk

Historia opowiedziana w filmie to podróż do chorego umysłu mężczyzny obsesyjnie zakochanego w celebrytce z pierwszych stron kolorowych czasopism. Jak donosi portal Dread Central, film Domiziano Cristopharo został luźno oparty na głośnej sprawie stalkera islandzkiej wokalistki i kompozytorki Björk. Chodzi o Ricardo Lópeza. 

W sieci pojawił się plakat, na którym widać zębatego penisa. 

Last Days (The Best of Me) Fot. foto: materiał promocyjny

W zwiastunie filmu możemy zobaczyć uzębione przyrodzenie w akcji.

Zwiastun pokazuje powolny rozwój szaleństwa głównego bohatera. Fizycznym odbiciem zmiany psychicznej, jest metamorfoza, którą przechodzi - zarówno tak, która dokonuje się w rzeczywistości, jak i ta pochodząca z chorej wyobraźni stalkera. Widz przez większą część trailera nie wie, co dzieje się naprawdę, a co jest tylko urojeniami dziwnego mężczyzny. 

Stalker Björk - kim był Ricardo López?

W 1996 roku mężczyzna zadurzony od wielu miesięcy w artystce popadł w obłęd, gdy dowiedział się, że Björk jest w związku z muzykiem o pseudonimie Goldie. Szaleniec nagrywał wideopamiętnik, w którym planował, jak ukarze piosenkarkę. Stworzył list z bombą, wypełniony kwasem. W ten sposób chciał zabić lub przynajmniej okaleczyć Björk. Zanim wysłał list, nagrał ostatnie wideo, w którym wyjawił swój plan. Po wcieleniu go w życie popełnił samobójstwo. Policja znalazła zwłoki i nagrania, dzięki czemu mogła powiadomić władze Wielkiej Brytanii o zamachu. List został przejęty, zanim dotarł do rąk artystki. Jak na ironię losu przystało, Björk i Goldie rozstali się kilka dni przed wysłaniem morderczej przesyłki.

Last Days (The Best of Me) Fot. foto: kadr z filmu Last Days (The Best of Me)

Cristopharo umiejętnie połączył więc wątki z przerażającej historii islandziej artystki z body horrorem, tworząc ciekawą propozycję, która jednak nie jest przeznaczona dla wszystkich widzów. Główny bohater ma podobne motywacje, co López, pojawia się motyw listu, fizycznej metamorfozy i autoagresji spowodowanej chorobą psychiczną. Sam podtytuł filmu odnosi się do napisu, który widniał w pokoju Lópeza. W „Last Days (The Best of Me)” wystąpili Jacopo Tomassini, Elisa Carrera Fumagalli oraz Bjordi Mezini. Na razie nie wiadomo kiedy produkcja trafi do kin i czy ukaże się w Polsce. 

To nie jedyny powstający horror oparty na prawdziwej historii ze stalkerem w roli głównej. Fred Durst z Limp Bizkit reżyseruje film „Moose” oparty na jego niemiłej przygodzie z prześladującym go fanem. W roli psychopaty wystąpi John Travolta. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.