23.08.2018 15:18

Zendaya wcieli się w „Małą Syrenkę” w aktorskim filmie Disneya?

W sieci pojawiła się pierwsza informacja o potencjalnej kandydatce do roli Ariel w aktorskiej wersji „Małej Syrenki”. Czy córką króla mórz zostanie Zendaya Coleman?

Zendaya
foto: Angela Weiss/AFP/EAST NEWS

Disney trafił ostatnio na nową żyłę złota w postaci aktorskich wersji swoich klasycznych animacji. Po gigantycznych sukcesach „Pięknej i Bestii” i „Księgi Dżungli”, uruchomiono produkcję kolejnych remaków z aktorami w rolach animowanych wcześniej postaci. Na swoją premierę czeka już „Dumbo”, w produkcji znajdują się obecnie „Aladyn”, „Mulan” i „Król Lew”, zaś „Mała Syrenka” jest na etapie przygotowań. Kto wcieli się w córkę władcy mórz i oceanów? Jak twierdzi The Hashtag Show, duże szanse na to ma Zendaya.

Zendaya zostanie syrenką Ariel?

Zendaya, którą ostatnio widzieliśmy w filmie „Spider-Man: Homecoming”, ma spore doświadczenie w produkcjach Disneya. Wystąpiła m.in. w serialu „Taniec rządzi” emitowanym na Disney Channel. Teraz ma szansę stać się Arielką – tytułową bohaterką „Małej Syrenki”, która w imię miłości do człowieka oddała swój przepiękny głos w zamian za nogi.

Ariel z "Małej Syrenki"

Ani Disney, ani reprezentanci Zendayi nie potwierdzili tej informacji. W czerwonych włosach jest jej jednak bardzo do twarzy, liczymy więc, że wykorzysta to zarówno w roli Ariel, jak i tajemniczej MJ z serii o Spider-Manie.

„Mała Syrenka” – kiedy premiera?

Reżyserem aktorskiej „Małej Syrenki” jest Rob Marshall („Chicago”, „Wyznania Gejszy”, „Nine”), scenariusz napisała Jane Goldman („X-Men: Pierwsza klasa”, „Kingsman: Tajne służby”), za skomponowanie muzyki oraz nowe piosenki będą odpowiadali Alan Menken i Lin-Manuel Miranda. Data premiery „Małej Syrenki” nie została jeszcze zaplanowana.

Natalia Hluzow
Tagi: News Disney Zendaya Mała Syrenka