"Zenek" będzie wyświetlany za granicą. TVP sprzedaje licencje filmu

13.07.2020 10:09
"Zenek" będzie wyświetlany za granicą. TVP sprzedaje licencje filmu Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Telewizja Polska sprzedała licencje polskich filmów fabularnych, seriali i dokumentów. Prawo do wyświetlania za granicą zyskał między innymi "Zenek" czy "Bodo".

Telewizja Polska podjęła współpracę z europejskimi operatorami telekomunikacyjnymi, którym udostępniła licencje na szereg polskich produkcji. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, wiosną biuro sprzedaży i współpracy międzynarodowej TVP sprzedało licencje na emisję filmów fabularnych, seriali i dokumentów na terenie wybranych państw w Europie.

"Zenek" za granicą. TVP Sprzedaje licencje filmu

Dzięki temu klienci operatora sieci kablowych Telia w Estonii będą mogli zapoznać się z filmami takimi jak "Kamerdyner" Filipa Bajona, "Gwiazdy" Jana Kidawy-Błońskiego czy "Czarnobyl. Cztery dni w kwietniu" Janusza Dymka. Estończycy obejrzą także seriale - "Bodo", "Stulecie Winnych", "Drogi wolności" czy "Wojenne dziewczyny". Nie zawiodą się też fani dokumentów, Polska udostępniła Estonii "Film dla Stasia" oraz "Jakiego koloru jest miłość" Aliny Mrowińskiej.

Przeczytaj także

Z kolei telewizja publiczna LRT działająca na Litwie wykupiła od TVP prawa do emisji 14 produkcji. Na liście znalazł się między innymi "Katyń", "Brzezina" oraz "Pan Tadeusz, czyli ostatni zjazd na Litwie" Andrzeja Wajdy.

Amerykanie i Kanadyjczycy zainteresowali się natomiast filmem Jerzego Łukaszewicza - "Faustyna". Także film o polskim gwiazdorze disco polo, Zenku Martyniuki zostanie wkrótce wyemitowany za granicą.

"Zenek" Jana Hryniaka, "Kamerdyner", "Gwiazdy", "Żelazny Most" Moniki Jordan-Mlłodzianowskiej oraz "Zaćma" Ryszarda Bugajskiego trafią na platformę Kinomaniak.eu. Dzięki temu dostęp do produkcji otrzyma każdy kraj na terytorium Unii Europejskiej, a także Islandia, Norwegia oraz Szwajcaria.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.