"Zenek" pod ostrzałem krytyki. Zagraniczne media nie zostawiły na filmie suchej nitki

09.03.2020 11:53
"Zenek" pod ostrzałem krytyki. Zagraniczne media nie zostawiły na filmie suchej nitki Fot. TRICOLORS/East News

Film o gwiazdorze disco polo dotarł do kin w Wielkiej Brytanii. Niestety, nie spotkał się z przychylnymi opiniami.

"Zenek" miał być wielkim hitem i polską odpowiedzią na "Bohemian Rhapsody". Zarówno reżyser filmu, Jan Hryniak, jak prezes TVP zapewniali, że biografia Zenona Martyniuka wprawi widzów w zachwyt. Tak się jednak nie stało. Zdanie to podzielają zarówno polscy, jak i zagraniczni recenzenci. W brytyjskim "The Guardian" ukazała się bardzo nieprzychylna opinia o polskim "przeboju".

"Zenek" krytykowany przez zagraniczne media

Na polskich ekranach "Zenek" zawitał 14 lutego 2020 roku, a w marcu trafił do kin w Wielkiej Brytanii. Opowieść o chłopaku z polskiej wsi, który stał się największa gwiazdą disco polo miał zachwycić wszystkich, a nie zachwycił w zasadzie nikogo. Brytyjska recenzentka Cath Clarke nie zostawiła na produkcji suchej nitki.

"Jest muzyka, komety, wódka... i zero emocji" - takimi słowami dziennikarka brytyjskiego "The Guardian" rozpoczęła recenzję "Zenka". Później nie było wcale lepiej. Cath Clarke określiła film Jana Hryniaka jako "zlepek tuzina lepszych i przyjemniejszych filmów o dojrzewaniu" i przyznała, że "jest to przede wszystkim nieprzekonujące i nijakie. To stracona szansa na opowiedzenie czegokolwiek o życiu nastolatka za żelazną kurtyną".

Przeczytaj także

Recenzentka zwróciła również uwagę na rażący fakt, że w tytułowego bohatera wciela się dwóch różnych aktorów, podczas gdy jego żonę odgrywa wciąż ta sama osoba. Film oceniła ostatecznie na 2 gwiazdki z 5 możliwych (nawet krytykowane "Plagi Breslau" Patryka Vegi otrzymały wyższą notę) i podsumowała, że "tak jak gitarowe solówki z lat 80., film ciągnie się w nieskończoność".

Zobacz też: Zenek Martyniuk bohaterem polskiej gry tylko dla dorosłych [WIDEO]

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.