26.01.2017 13:56

„Zerwany kłos”, film wychowanków ojca Rydzyka, w zwiastunie

Do kin trafi już wkrótce obraz przedstawiający historię życia i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny, patronki Ruchu Czystych Serc. Zobaczcie zwiastun „Zerwanego kłosa”.

„Zerwany kłos”, film wychowanków ojca Rydzyka, w zwiastunie
foto: kadr z wideo

Dzieło debiutującego Witolda Ludwiga zostanie udostępnione widzom 17 lutego 2017 roku. Początkujących filmowców zobaczymy na liście płac dużo więcej, gdyż „Zerwany kłos” jest produkcją studentów i absolwentów szkoły ojca Tadeusza Rydzyka, czyli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Na ekranie ujrzymy już nieco bardziej rozpoznawalne twarze - Dariusza Kowalskiego, Witolda Bielińskiego, Pawła Tchórzelskiego i Zuzanny Lipiec.

Akcja toczy się podczas I wojny światowej. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi męczeńską śmierć w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za utratę ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina.

Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki? Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.

Zobaczcie zwiastun „Zerwanego kłosa”:

Nad realizacją obrazu czuwała Fundacja Lux Veritatis. Produkcję filmu współfinansowano z 1% podatku dochodowego Fundacji Nasza Przyszłość.

Muzykę do filmu skomponował Krzysztof A. Janczak, a została ona wykonana przez Polską Orkiestrę Radiową pod dyrekcją Radosława Labahua. Nagrań dokonano w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego Polskiego Radia.

Pokazano już także plakat promujący dokonanie Witolda Ludwiga:

poster1_big

Na oficjalnej stronie internetowej filmu przybliżono widzom misję powstałego projektu:

"

Premiera będzie wotum wdzięczności za dar spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem w Polsce podczas ŚDM. Dlaczego jednak bł. Karolina Kózkówna? W obliczu prześladowania katolików w całym świecie, bł. Karolina pozostaje szlachetnym wzorem do naśladowania dla każdego z nas. Ta prosta, wiejska dziewczyna w heroiczny sposób ustrzegła swej dziewczęcej godności, a także dochowała wiary w Jezusa Chrystusa. Jest drogowskazem dla świata, w którym Boga próbuje zatrzeć się w ludzkim sercu, a samego człowieka odrzeć z jego godności. "

Obejrzycie „Zerwany kłos”?

Robert Skowronski
Tagi: Zwiastuny