20.11.2017 13:23

Zespół aktora ze „Stranger Things” podpisał umowę z wytwórnią muzyczną

Finn Wolfhard będzie miał ręce pełne roboty, bo w przyszłym roku oprócz zdjęć do trzeciego sezonu serialu Netflixa, będzie również nagrywał również debiutancką EP-kę swojego zespołu Calpurnia.

Zespół aktora ze „Stranger Things” podpisał umowę z wytwórnią muzyczną
foto: kadr z wideo

Aktor znany z roli Mike’a Wheelera z „Stranger Things” oraz Richie’go Toziera z „To” będzie miał teraz okazję zaprezentować szerszej publiczności swoje umiejętności muzyczne. Jego zespół, Calpurnia właśnie podpisał kontrakt z kanadyjską wytwórnią muzyczną Royal Mountain Records. Zapowiedzieli również, że w 2018 roku ukaże się pierwsza EP-ka Calpurni.  

Oprócz niego w zespole występować będzie znany z zespołu Twin Peaks (zbieżność nazw przypadkowa) gitarzysta/wokalista Caiden Lake James. Finn Wolfhard w oficjalnym ogłoszeniu prasowym przyznał, że jest bardzo podekscytowany, że będzie mógł współpracować ze swoim ulubionym gitarzystą:

"

To świetne uczucie, że mamy tak dobrą ekipą w Royal Mountain Records. Kocham ich wszystkich. Jestem niesamowicie podekscytowany, że nagramy naszą EP-kę z Caidenem Lake’iem Jamesem. Nie tylko jest w jednym z moich ulubionych zespołów na świecie, ale jest też najprzyjemniejszym człowiekiem na świecie. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy pomogli nam w tym osiągnięciu, to wiele dla mnie znaczy. "

A jak brzmi zespół Wolfharda? Przekonajcie się sami:

Aktor ze „Stranger Things” daje radę również jako solowy wykonawca – sprawdźcie jak brzmi jego wersja Maca DeMarco:

Wolfhard ma też słaby punkt dla absolutnej legendy grunge’u, którą niewątpliwie jest Nirvana. Kilka miesięcy temu podzielił się krótkim wideo, w którym gra „Lithium” z repertuaru zespołu Kurta Cobaina:

Czekacie na debiut Calpurni? Sprawdźcie jak poradzili sobie z hitami Guns 'N' Roses oraz New Order. Jak tylko dowiemy się o EP-ce czegoś więcej, to damy wam znać!

Podoba wam się muzyka zespołu Wolfharda?

Kamil Kacperski
Tagi: Stranger Things News